Photoshop CC

Adobe-Photoshop-CC
Firma Adobe zaprezentowała nowego Photoshopa. Zostanie on udostępniony w czerwcu, oprócz wielu nowości jedna rzecz wymaga uwagi. Sposób dystrybucji oprogramowania.

Nie będzie już można kupić softu elektronicznie lub w klasycznym pudełku. Nabywcy zapłacą jedynie czasową licencję na oprogramowanie w chmurze. Czynność ta trzeba będzie co miesiąc powtarzać. Koszt 19,99 EUR za jedną aplikację, lub 49,99 EUR za pakiet Creative Cloud. Osoby które chcą mieć Photoshopa na własność mogą kupić jedną z wersji oznaczonych CS np. Photoshopa CS6. Jest ostatnia wersja oprogramowania, a pozostając przy niej nie będziemy mieli dostępu do najnowszych funkcji i narzędzi, wprowadzanych już w oprogramowaniu CC.

W nowym CC będziemy mieli do dyspozycji zaawansowane technologie wyostrzania (Deblurring), narzędzie redukcji drgań (Camera Shake Reduction), narzędzie inteligentnego wyostrzania (Smart Sharpen) które redukuje efekty halo i szumu. Do tego dojdzie m.in. obsługa wtyczki Camera Raw 8 i warstw), czy zaawansowany pędzel korygujący (Healing Brush).

Nowa polityka firmy Adobe spotkała się już z krytyką. Oczywiści są też jej zwolennicy – przy pojedyńczych kampaniach czy przy sporadycznym używaniu programu nowe rozwiązania są korzystniejsze. Zaletą użytkowania programów Adobe udostępnianych w chmurze będzie błyskawiczna aktualizacja.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.