Maj w maju

Maj
Na polski rynek prasowy wchodzi magazyn Maj. Będzie to jedyny numer magazynu, powstały w ramach Sekcji eksperymentalnej festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie. 200-stronicowy magazyn Maj zawiera teksty, ilustracje, eseje wizualne oraz sesje zdjęciowe.

Do pracy nad magazynem zasiedli między innymi: Philip Niedenthal z Harper’s Bazaar, Mikołaj Komar z K MAG, Janusz Noniewicz z Katedry Mody warszawskiej ASP, krytyk mody Marcin Różyc, wice naczelna Przekroju Hanna Rydlewska, producentka, managerka i organizatorka pokazów Anna Żurawska oraz fotografka Zuza Krajewska. Nad całością czuwa Raphaëlle Stopin, dyrektor artystyczna Festiwalu Fotografii Mody w Hyères, która podjęła się roli doradczyni projektu. Redaktorem naczelnym jest Karolina Sulej.

Sekcja eksperymentalna to część programu, w ramach której organizatorzy festiwalu stawiają na stymulowanie świeżych wypowiedzi artystycznych i poszukiwanie nowych form ich prezentacji. Sekcja powiązana jest z motywem przewodnim tegorocznego Programu głównego Miesiąca Fotografii – modą. Do pracy nad projektem zaproszono specjalistów, którzy w swojej codziennej pracy zajmują się zawodowo tym tematem.

Autorem projektu jest jeden z najlepszych przedstawicieli polskiego dizajnu graficznego, Edgar Bąk. Nadzór nad obecnością fotografii w magazynie sprawuje Witek Orski. Zdjęcie na okładkę wykonał duet Synchrodogs z Ukrainy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.