Piotr Zbierski w Galerii Dedo

Piotr-Zbierski-1

W piątek, w ramach Fringe Kraków odbędzie się otwarcie wystawy zwycięzcy Leica Oskar Barnack Award 2012 w kategorii debiutów – Piotra Zbierskiego. Obok docenionego już w tym konkursie cyklu Pass by me, zostanie zaprezentowany fragment aktualnego projektu Love has to be reinvented.

Cykl Pass by me powstał w trakcie podróży po Europie Wschodniej i Indiach. Fotograf swoje zafascynowanie kieruje w stronę przypadkowych spotkań. Spojrzenie na ludzi postawionych w rolach bezstronnych obserwatorów i przelotne spotkania z nieznajomymi – bez posiadania uprzedniej wiedzy na ich temat – pozwala zobaczyć to, co najbardziej czyste i najważniejsze – ludzi i cały zamknięty świat ich emocji.

Piotr-Zbierski-2

Seria Love has to be reinvented jest zdominowana przez pełne napięcia i emocji szorstkie obrazy. Potrzeba samotności i potrzeba spotykania innych jest tematem najnowszej serii artysty. Zbierski w momentalny i ulotny sposób zapisuje sytuację, osiąga kulminację emocji, przy czym zostawia wszelkie techniczne kwestie poza meritum. Dzięki temu obcujemy z przyłapanym podmiotem, w całej swojej prawdzie i niepowtarzalności. Cykl ten był zainspirowany fragmentem dzienników Cocteau:

Wystawa w Galerii Dedo potrwa do 26 czerwca 2013 roku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.