Astronomy Photographer of the Year 2013

Astronomy-Photographer-of-t
Królewskie Obserwatorium w Greenwich oraz magazyn Sky at Night zapraszają do udziału w konkursie fotografii astronomicznej „Astronomy Photographer of the Year 2013”. Zdjęcia można zgłaszać do 13 czerwca 2013 roku. Na poprzednia edycję konkursu napłynęło 800 prac z całego świata.

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich miłośników fotografowania nieboskłonu. Fotografie należy zgłaszac w jednej z dwóch kategorii wiekowych: Young (osoby poniżej 16 roku życia), oraz Adult (powyżej 16 roku życia). Zdjęcia zostana ocenione w następujących kategoriach: Ziemia i kosmos, Głęboki kosmos, Nasz układ słoneczny. Młodzi fotografowie mogą ubiegać się o trofeum „Young Astronomy Photographer of the Year”, jury przyzna też nagrody za temat „Ludzie i kosmos”, „Automatyczny teleskop” (otrzyma ją osoba wykorzystują do astrofotografii teleskop zdalnie sterowany przez Internet) oraz nagrodę Sir Patricka Moore.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 5 zdjęć. W każdej z kategorii zostanie wyłonionych trzech laureatów. Grand Prix w konkursie to 1500 funtów, ale pula nagród wynosi ponad 6000 GBP. Organizatorzy nie przewidują wpisowego za udział.

Można zobaczyć zdjęcia na:
http://www.flickr.com/groups/astrophoto

Szczegóły dostępne pod linkiem:
http://www.rmg.co.uk/visit/exhibitions/astronomy-photographer-of-the-year/competition/

http://www.flickr.com/groups/astrophoto/discuss/72157632540957939/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.