FOTOCOOLTURA

FOTOCOOLTURA
Chyba z fotografią nie jest źle. Wprawdzie firmy ograniczyły wydatki na reklamę i promocję, pojawia się mniej nowości,  ale za to ile imprez… Trwa właśnie krakowski Miesiąc Fotografii, za chwile startuje łódzki Fotofestiwal, a tu proszę, w Obornikach na przełomie maja i czerwca mamy festiwal FOTOCOOLTURA.

Organizatorzy Festiwalu podkreślają, że główny nacisk skierowany jest na wymianę doświadczeń przez rozmowy o fotografii, również z cenionymi fotografami. Na imprezie pojawi się szereg znanych postaci ze świata fotografii: Tomasz Tomaszewski, Paweł Kosicki, Mariusz Forecki, Henryk Król, Michał Sita. Podzielą się z oni uczestnikami festiwalu swoim doświadczeniem i postrzeganiem roli zdjęć we współczesnym świecie.

Drugim istotnym elementem festiwalu są wystawy plenerowe oraz kilka prezentacji w przestrzeni wystawienniczej, którym towarzyszyć będą wernisaże i spotkania z autorami. Tak więc w programie m.in. : Paweł Kosicki – „STAZIONE di VENEZIA”, Mariusz Forecki – „Czeczenia”, Michał Sita – „Kurdowie” . Do tego: wykład Anny Kędziory „Fotografia jest kobietą”, Henryka Króla – Historia Trzcianeckiego „Portretu”, pokazy i warsztaty.

Punktem w programie Festiwalu jest ” Pokaz wywoływania zdjęć w klasycznej ciemni”. Czy to oznacza że obróbka ciemniowa jest już taką ciekawostką i „rarogiem” że trzeba robić pokazy ?

Festiwal odbędzie się w dniach 30.05 – 01.06.2013 r. w Obornikach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.