Pokoje gościnne

Pokoje-goscinne3
Milena Natalia Soporowska posługuje się fotografią, którą – łącząc z innymi technikami – zmienia w rodzaj intermedialnego kolażu. Jej pokazywane w „Galerii Trzecie Oko” w ramach Miesiąca Fotografii „Pokoje gościnne” to kilkanaście fotografii przedstawiających muzealne wnętrza. Należy zaznaczyć, że nie są to przestrzenie współczesne, autorka wybrała pocztówki, na których znajdują się typowe sale historyczne.

Pokoje-goscinne1
Reprodukowane wnętrza poddane są analizie, nie „historyczno-sztucznej”, a wyłącznie barwnej. Kolekcja zbudowana jest z wykorzystaniem gestu wizualnego. Do modelowych muzealnych ilustracji o barokowym czy manierystycznym charakterze doklejona została modernistyczna „narośl”. To rodzaj obiektu stworzonego w ramach analizy spektrum barwnego pocztówki, wykonanego z farby akrylowej. Te dwa doświadczenia estetyczne spotykają się w procesie reprodukcji – realizm historyczny z eksperymentem abstrakcyjnym.

Pokoje-goscinne2Wystawa potrwa do 16 czerwca, warta jest polecenia…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.