The New York Times Magazine Photographs Tearsheet

The-NYT-Magazine2

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi należy do najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Impreza zaczyna się już w przyszłym tygodniu, specjalnym punktem Festiwalu będzie wystawa „The New York Times Magazine Photographs Tearsheets”, której kuratorem została wieloletnia fotoedytorka New York Times Kathy Ryan.

Przez ponad trzydzieści lat tygodnik New York Times Magazine wyznaczał standardy w fotografii prasowej. Na wystawie zobaczymy ciekawy zbiór fotografii z archiwum redakcyjnego które powstały w ciągu 30 lat.

The-NYT-Magazine3

„The New York Times Magazine Photographs Tearsheet” to przegląd najważniejszych wydarzeń w dziejach świata, katalog sławnych i wpływowych postaci oraz portfolia najważniejszych fotografów. Materiał podzielony jest na moduły, z których każdy dotyczy ważnych projektów prezentowanych na łamach czasopisma Ekspozycja, która startuje już w przyszły czwartek, będzie okazją do przyjrzenia się zdjęciom takich fotografów, jak: Sebastiăo Salgado, Steve McCurry, Annie Leibovitz, Lee Friedlander, Nan Goldin, Roger Ballen, Andres Serrano czy Erwin Olaf. Zobaczymy ich prace pokazujące różne strony naszego zycia: od rewolucji w długości spódnic po codzienne życie trzynastolatków, telemarketerów i kobiet służących w wojsku, od makabrycznych zbrodnie w Somalii do klęsk żywiołowych. Wśród prac jest seria zdjęć powstałych po 11 września 2001 roku, portrety celebrytów, cykl Sebastiao Salgado z Kuwejtu, ale także nietypowe podejście do fotografii mody.

The-NYT-Magazine1

Projekty przedstawione są w sposób kompleksowy, ale jednocześnie odzwierciedlają eklektyzm czasopisma oraz stanowią nowatorskie przykłady reportażu, fotografii portretowej i artystycznej.

Wystawa potrwa przez dziesięć dni.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.