Epson International Pano Awards 2013

Epson-panorama
Konkurs Epson International Pano Awards poświęcony jest fotografii panoramicznej. Ma on charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć wszystkie osoby fotografujące. Zdjęcia można zgłaszać dp 14 lipca 2013 roku, pula nagród wynosi 40 tys. USD.

Rozwój fotografii cyfrowej i pojawienie się programów takich jak PTGui (umożliwia łączenie dowolnej liczby cyfrowych zdjęć w jedno panoramiczne ujęcie, tworzy też 360-stopniowe cylindryczne panoramy, a nawet obrazy sferyczne) pozwala niemal każdemu na wzięcie udziału w tym konkursie.

Zdjęcia należy składać w w następujących kategoriach: Open awards (temat natura, cywilizacja i architektura), Amateur awards (natura, krajobraz, cywilizacja i architektura) oraz VR/360 (panoramy 360 stopni). Terminem amator organizatorzy określają osobę, która zarabia na fotografii mniej niż 20 tys. USD rocznie. Wszystkie zgłaszane fotografie muszą być zdjęciami panoramicznymi i posiadać stosunek boków co najmniej 2:1 (długość do szerokości), Zdjęcia należy przesyłać poprzez stronę http://www.thepanoawards.com/. Każdy uczestnik może zgłosić dowolną liczbę prac. Będą przyjmowane tylko zdjęcia cyfrowe w formacie JPG z minimalną kompresją (10-12), w przestrzeni koloru sRGB, 8-bitów, 3000 pikseli (dłuższy bok), 300 dpi. Udział w konkursie jest płatny i wynosi od 22 do 64 USD.

Autorzy prac, które po pierwszym posiedzeniu jury trafią do finału, zostaną poproszeni o przesłanie zdjęć w większej rozdzielczości celem ich prezentacji na wystawie pokonkursowej.

http://www.thepanoawards.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.