Życie jest piękne

Zycie-jest-piekne

„Życie jest piękne” to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, organizowany przez Kieleckie Centrum Kultury od 2006 roku. Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich fotografujących, nad tegoroczną edycją imprezy patronat sprawuje kielecki oddział ZPAF.

Na konkurs napływa ogromna ilość prac, zarówno z Polski jak i zagranicy. Jego celem jest powstanie zbioru unikatowych prac fotograficznych oraz kolekcjonerskiego kalendarza, składającego się z 12 nagrodzonych zdjęć (seria limitowana 1000 egzemplarzy).

W tym roku organizatorzy będą oceniali prace w 3 kategoriach:  Człowiek, Natura, Miasto. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie dwa zdjęcia cyfrowe w każdej kategorii (łącznie sześć prac). Pliki należy nagrać na płytę CD lub DVD, zdjęcia  muszą być opisane, posegregowane w foldery odpowiadające kategorii, do której tematem nawiązuje praca. Parametry prac: długość krótszego boku minimum 2250 pikseli, tif, jpg, tryb koloru pliku: RGB 8 bitów na kanał, profil sRGB.  Zaleca się, aby były one wykonane w kadrach pionowych i posiadały proporcje boków 3:4. Nazwa pliku powinna zawierać godło autora i jednocyfrowy numer fotografii (również w przypadku przesłania tylko jednej pracy) oraz ewentualnie tytuł, wg wzoru: godło_numer.tif lub godło_numer_tytuł.tif.

Rozdanie nagród i uroczysta gala odbędzie się w Kieleckim Centrum Kultury w grudniu 2013 roku. Prace należy nadsyłać do końca października na adres: Kieleckie Centrum Kultury 25-334 Kielce, Plac Moniuszki 2b z dopiskiem „Życie jest piękne”.

One response to “Życie jest piękne

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.