Hunters

Damian-Chrobak-Hunters1

I już po wernisażu…Damian Chrobak otworzył w Galerii Obok ZPAF wystawę „Hunters” poświęconą współczesnemu pokoleniu yuppies. Autor – twórca grupy fotograficznej „un-posed“ zrzeszającej kilkunastu czołowych artystów nurtu street photography, od ponad dziesięciu lat mieszka w Londynie. Fotografuje.


Damian-Chrobak-Hunters2

Tytułowi „Hunters“, to dla Chrobaka nowe określenie dla współczesnego pokolenia ypi, bankierów, pracowników administracji, czy pracowników korporacji. Teza miła darwinistom, uważającym człowieka za najdoskonalszego z drapieżników. Współczesne łowiectwo stało się w dużej mierze snobistyczną, dość niszową rozrywką potomków dawnych arystokratów oraz aspirującej burżuazji.

Damian-Chrobak-Hunters3

Instynkty, w które uzbroiła nas natura i które wieki temu zapewniały nam przetrwanie, tkwią w nas do dziś. Na zdjeciach widzimy kadry obnażające niektórych bohaterów zdjęć, prezentujące ich śmiesznostki, dziwactwa, pokazane przez pryzmat kogoś, kto czuje atmosferę Londynu – jego wielkomiejskość, nostalgię za dawnym imperium, a przy tym jednocześnie pewien luz i humor będący nieodłączną częścią składową brytyjczyków.

Wystawę można oglądać do 2 sierpnia 2013

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.