Otworki bez granic w Galerii Ciasnej

Otworki_1

W Galerii „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju można oglądać wystawę zbiorową fotografii pt. Otworki bez granic cz. 2. W ramach ekspozycji swoje prace prezentuje Stowarzyszenie ACSAF z Włoch, Andriy Dzogaev z Ukrainy, oraz Oleg Tarasov z Rosji.

Andriy Dzugaev otworkuje od 2006 roku i od tego czasu jest też regularnym uczestnikiem WPPD i imprez tematycznych, może też się pochwalić publikacjami. Dla niej fotografia otworkowa jest sposobem wyrażenia idei pozaobrazowej, ponieważ pinhol oczyszcza dany obiekt z jego zamazanego, niepotrzebnego kontekstu, pozostawiając miękki obraz, rzeczywisty lub wyobrażony.

Stowarzyszenie ACSAF działa we Florencji od 1985 roku. Prezesem jest Cesare Bossi. Fotografie autorów zrzeszonych w ACSAF wywodzą się /jak pisze georgia Krawiec/ z tradycji estetyki historyzującej.

Otworki_3

Oleg Tarasov (Rosja) urodził się w Krasnojarsku, w Rosji w 1962. Po ukończeniu studiów związanych z elektroniką oraz pracy jako technik radiowy, studiował w Krasnojarsku w szkole fotograficznej w latach 2003 – 2004. Jego pierwsza wystawa odbyła się w 2003 roku, a pierwsza wystawa fotografii otworkowej w 2006 roku. Jego droga do fotografii otworkowej była długa. Wypstrykał setki rolek filmu i zrobiłem tysiące zdjęć cyfrowych. Robił to co robiło tysiące innych fotografów przede nim. Ale to nie było to czego chciał. Więc spróbował fotografii otworkowej. Fotografia otworkowa jest dla niego sposobem na ukazanie prawdziwego stanu świata: niepewnego, złudnego i ulotnego. W momencie, kiedy zanurzamy się w strumyku, nie zauważamy pojedynczych kropel wody – czujemy wodę. Z biegiem czasu zaczynamy zauważać różne nurty w dużych strumykach. Jego fotografia otworkowa jest próbą ukazania całości tego, co nas otacza – nie jako oddzielnych części, ale jako płynącej całości.

Otworki_2

Wystawę można oglądać do 9 sierpnia br.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.