Rozglądaj się dookoła!

Haris-Laszlo1
Dzisiaj, w Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański we Wrocławiu, nastąpi otwarcie wystawy „Rozglądaj się dookoła!”. Swoje fotogramy zaprezentuje Haris Laszlo, będzie to pierwsza ekspozycja prac artysty w Polsce.

Haris Laszlo jest profesjonalnym fotografem, łączącym pasję z pracą zawodową. Wykonuje zdjęcia na potrzeby magazynów i czasopism, jest też autorem plakatów. Za swe prace został wielokrotnie doceniony, uzyskując nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych. Jest członkiem towarzystw, wśród nich: Węgierskiej Akademii Umiejętnosci, Węgierskiej Akademii Sztuki, Stowarzyszenia Fotografików Węgierskich, Międzynarodowego Towarzystwa Kepes’a.

Haris-Laszlo2
Zajmuje się ciekawą i niecodzienną fotografią panoramiczną, będącą unikalną rejestracją obrazu z perspektywą 360 stopni. Prezentowane w Dolnośląskim Centrum Fotografii Domek Romański fotogramy postawały w latach 2008-2013 na Węgrzech i rumuńskiej Transylwanii. To głównie widoki, ale też są prace wykonane we wnętrzach.

Haris-Laszlo3
Wernisaż o godz. 17 (5.09.2013), wystawa czynna do 25 października 2013.

One response to “Rozglądaj się dookoła!

  1. Fotografia panoramiczna (ta 360 stopni albo inna mocno zawijana) to jednak powinna być prezentowana w formie cylindrycznej (czyli na odpowiednio wklęsłych, przestrzennych elementach). Prezentowana tak na płask robi co najmniej dziwne (i jednak chyba nie bardzo pozytywne) wrażenie (nawet używanie odpowiedniej przeglądarki rozwiązuje tylko częściowo i pobieżnie ten problem). Niestety wystaw fotograficznych prezentujących zdjęcia w rodzaju Panoramy Racławickiej to jeszcze chyba się nie organizuje – a szkoda?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.