Fotomaraton 2013

Fotomaraton2013_1Sławy polskiego fotoreportażu, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego na pewno nie zabraknie podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Reportażu „Fotomaraton 2013”. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się fotografią.

Fotomaraton, którego organizatorem jest Fundacja „Festiwal Sztuki Fotoreportażu”, odbędzie się 28 i 29 września 2013 w Częstochowie. Jest jedną z imprez przebiegających w ramach Festiwalu Sztuki Fotoreportażu. Pierwszy dzień przeznaczony jest na realizację zdjęć, natomiast drugi na rozstrzygnięcie Konkursu podczas Wielkiego Finału. Formuła imprezy zachęca do znajdowania „magicznych” miejsc i odkrywania na nowo miejsc powszechnie znanych.

Fotomaraton2013_2
Wydarzenie adresowane jest do wszystkich, którym fotografia reportażu jest szczególnie bliska: zarówno do profesjonalnych fotografów, jak i pasjonatów tej pięknej sztuki utrwalania chwili. Konkurs jest dobrą okazją do doskonalenia swojego warsztatu, a jednocześnie – źródłem inspiracji i pomysłów, co w pracy zawodowych fotoreporterów, jak i hobbystów jest niezwykle cenne.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie serii 10 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 10 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu. Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia. Tematyka zdjęć i motyw przewodni zostaną ogłoszone na starcie „Fotomaratonu” (28 września, godz. 9, Plac Biegańskiego obok Ratusza w Częstochowie ). Drugi dzień – 29 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (od godz. 10, klub muzyczny „Stacherczak” przy ul. Kościuszki 1 w Częstochowie).

W Jury zasiądą takie sławy fotoreportażu, jak: Tomasz Tomaszewski i Maciej Nabrdalik, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 7 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziany jest pokaz zdjęć Jurorów, a także projekcja filmu dokumentalnego o Tomaszu Tomaszewskim – „Czarna skrzynka”.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej organizatora, a także dokonać opłaty rejestracyjnej w wysokości 15 zł. Podczas Fotomaratonu trzeba mieć przy sobie aparat fotograficzny z kartą pamięci na której nie będzie żadnych zdjęć.

Więcej: http://festiwalfotoreportazu.info

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.