Ukryta Europa

Ukryta-Europa
Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Ukryta Europa”. Organizator zachęca do poznania historii własnej okolicy i stworzenia europejskiego szlaku zabytków. Termin nadsyłania prac mija 31 października 2013 roku.

Ideą konkursu jest zwrócenie uwagi na często nieznane lub zapomniane miejsca, obiekty w Polsce, które stanowią przykład sztuki, kultury, architektury europejskiej lub upamiętniają wydarzenia historyczne, które zaistniały w kontekście europejskim i mają znaczenie nie tylko regionalne, ale posiadają odniesienie do historii i dziejów Europy. Wybrane obiekty pomogą stworzyć swoisty europejski szlak zabytków, który zostanie naniesiony na interaktywną mapę dostępną na stronie internetowej Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Zdjęcia mogą być wykonane w dowolnej technice, jednak należy je nadsyłać wyłącznie w formie elektronicznej (analogowe należy zeskanować we własnym zakresie) na płycie CD. Zostaną one ocenione w trzech kategoriach wiekowych: 13-15, 16-19, powyżej 20. Każdy obiekt może być przedstawiony maksymalnie na 5 fotografiach, wraz ze zdjęciami należy dostarczyć opis lub historię obiektu (w formie papierowej oraz elektronicznej) oraz dane adresowe. Komplet trzeba wysłać na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Bojkowska 37, 44-100 Gliwice.

Dodatkowych informacji udziela Mariusz Rotarski pod nr. telefonu tel. 32/461 20 70, (mariusz.rotarski@haus.pl).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.