Wszystkie niewłaściwe momenty

Rafal-Olejniczak1
Do 6 października 2013 roku w warszawskim Skwerze można oglądać wystawę fotografii Rafała Olejniczaka pt. Wszystkie niewłaściwe momenty. Wczorajszy wernisaż wystawy odnotowały wszystkie media typu pudelek.pl gdyż na otwarciu pojawiłi się różni celebryci m.in. Martyna Wojciechowska, Magdalena Mielcarz, Beata Pawlikowska, Grażyna Wolszczak, Kasia Cichopek i Marcin Hakiel.

Rafał Olejniczak jest osobą powszechnie znaną. Pełni funkcje Redaktora Naczelnego Radia Zet oraz jest szefem stacji Radiowych Grupy Eurozet. Wykonywanie zdjęć i podróże to jego prawdziwe pasje. Zajmuje się fotografią uliczną (używa pseudonimu Photographael), ale też w przeszłości wydał charytatywny album „Pier(w)si w Polsce”, w który znalazły się zdjęcia znanych Polek pokazujących swoje piersi i zachęcających kobiety do badań.

Prezentowane na wystawie zdjęcia powstały w Birmie, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii, Tajlandii i Stanach Zjednoczonych w ostatnich pięciu latach. Osiemnaście powiększeń wielkoformatowych to typowe sytuacje z którymi można spotkać się w każdym mieście. Autor utrwalił emocje i uczucia, chwile ludzkiego szczęścia i samotności. O swoich fotografiach mówi krótko …”moje zdjęcia nigdy nie powstają w sposób wcześniej zaplanowany. Tak jak Cartier-Bresson myślę, że istnieją niepowtarzalne, właściwe momenty, które warto uwiecznić. Ale uważam, że obok tych właściwych żyją sobie te mniej właściwe, które przez swoją niedoskonałość bywają prawdziwsze. Takich szukam.”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.