3. Opolski Festiwal Fotografii

OFF2013
Za dwa tygodnie rusza 3. Opolski Festiwal Fotografii. Tematem tegorocznej edycji jest „Ciało”, czyli program oscyluje wokół mody, aktu i portretu. Imprezę rozpocznie spotkanie z Krzysztofem Millerem w ramach promocji książki “13 wojen i jedna”.

Opolski Festiwal Fotografii odbywa się od 2011 roku. Jego ideą jest przede wszystkim promocja polskich artystów, organizatorzy imprezy będą też pokazywać i wspierać fotografów z Opola i Opolszczyzny. Temat pierwszej edycji brzmiał „ojczyzna”, a już następnej „zmiany”. Oba należy (należało) rozumić bardzo szeroko.

Arkadiusz-Branicki1
W tym roku do Opola zaproszono m.in. Tadeusza Rolke, który pojawi się z dużą wystawą ”Studio Rolke” prezentowaną wcześniej w Krakowie. Kolejnym będzie Wacław Wantuch najbardziej znany polski fotograf aktu kobiecego, autor wielu albumów i kalendarzy (ekspozycja prac artysty zostanie otwarta 5 paździenika). W Opolu będzie on przeglądać zdjęcia młodych adeptów fotografii. Nie zabraknie zdjęć Jacka Poremby (cykl „13”) jednego z najważniejszych fotografów mody i portretu.

Waclaw-Wantuch1
Pierwszego dnia festiwalu organizatorzy zapraszają na wystawę „Fotoikony w Polsce. Poszukiwanie. Głosowanie”. Natomiast od 5 października w Muzeum Śląska Opolskiego zobaczymy projekt „Julia Wannabe”Anny Grzelewskiej. Trzeba też będzie zajrzeć do Galerii Muzeum Śląska Opolskiego, gdzie będzie możliwość porównania zdjęć aktów kobiecych wykonywanych dziś i 100 lat temu (Arkadiusz Branicki “Zodiak” Walery – Stanisław Julian Ignacy Ostroróg “Heliograwiury. Akty z lat 20. XX wieku”). Całość dopełnią prace członków Opolskiego Klubu Fotografii i Opolskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Tadeusz-Rolke
W czasie Festiwalu odbędą się też bezpłatne szkolenia. Należy wymienić „Warsztaty fotografii kulinarnej – Od lifestyle’u do komercji” które poprowadzi Kuba Kaźmierczyk z portalu fotoblogia.pl. Kolejne to warsztaty druku i oświetlenia czyli zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy i prezentacja oświetlenia studyjnego marki Fomei. Organizatorzy polecają też szkolenie pt. Photoshop Lightroom dla początkujących.

3. Opolski Festiwal Fotografii potrwa od 3 do 12 października 2013 roku, ale wystawy będa prezentowane dłużej. Więcej: http://www.offoto.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.