LensCamera od Samsunga

Samsung-stabilizacja
Na początku września korporacja Sony zaprezentowała dwa bezkorpusowce (LensCamera). Była to nowa kategoria sprzętu, urządzenie jest obiektywem zintegrowanym z matrycą i przeznaczone jest do smartfona. Obecnie pojawiła się informacja, że Samsung pracuje nad podobnym rozwiązaniem.

Sony DSC-QX10 oraz Sony DSC-QX100 montuje się na smartfonie, wszystkie parametry można ustawić korzystając z wyświetlacza tego ostatniego. Produkt Samsunga, który powstaje z firmą Carl Zeiss AG, korzysta z tych samych pomysłów. Bezkorpusowiec będzie wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20 mln. pikseli, NFC, WiFi, stabilizację (optyczną ?), a „szkło” to  10-krotny zoom o zakresie ogniskowych 24-240 mm (ekw. małoobrazkowy). .

Nie wiadomo czy idea bezkorpusowców się przyjmie (szeroko). Raczej będzie to produkt niszowy, gdyż ma pewne wady. Jest adresowany do osób wykonujacych zdjęcia smartfonem, ale czy on potrzebuje dodatkowego urządzenia ? To nie miłośnik fotografii, tylko „pstrykacz”. Dokumentuje swoje działania, aby potem dzieli się fotografiami z innymi. Do tego goły smartfon wystarczy. Oczywiście jest on (użytkownik) zainteresowany aby jego rejestrator miał jak najlepszy obiektyw, ale czy jest wyda 859 zł (QX-10) czy 1 939 zł (QX-100) na nową zabawkę ? Wątpliwe, tym bardziej że bezkorpusowiec to dla niego kolejny klamot do noszenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.