Slajdy podróżnicze w kinie Luna

slajdy-podroznicze
Od października w warszawskim kinie Luna rozpocznie się cykl slajdów podróżniczych prezentujący odległe zakątki naszego globu. Wyświetlanym na dużym ekranie kinowym obrazom towarzyszyć będzie muzyka i autorski komentarz na żywo. Po prezentacji będzie można porozmawiać z autorem, spytać go o doświadczenia i wrażenia z fotograficznych eskapad.
Organizatorem prezentacji jest grupa fotografujących podróżników która swoimi wrażeniami z podróży dzieli się z innymi. Każdy z pokazów to niezwykła fotograficzna opowieść o dalekich podróżach, fascynujących przygodach i emocjach.

Podczas pierwszego dnia uczestnicy będą mieli możliwość odkrycia niezwykłej różnorodność Indii, podróży legendarnym Jedwabnym Szlakiem aby dotrzeć do Tybetu, oraz przemierzyć magiczną Patagonię. Kolejne spotkania będą odbywać się będą w każdy czwartek, w programie cyklu m.in. niezwykła podróż na Antypody – do krainy marzeń, maoryskich mitów, fenomenalnych krajobrazów, wędrówka szlakiem himalajskich karawan przez dawne królestwo Zanskar, a także lot na Wyspę Wielkanocną.

PROGRAM:

5 października (sobota)

godz. 16,00 „Tybet – jedwabnym szlakiem na Dach Świata”, autorzy: Anna i Marcin Szymczakowie. Ich przygoda podróżnicza zaczęła się już w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Dotarli na „Dach Świata” i pod świętą górę Kailasz dość nietypowo, z Kaszgaru. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Więcej: http://www.fotografiapodroznicza.pl

godz. 18.00 „Patagonia – droga na Południe”, autorzy: Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski. Zawodowo zajmują się pokazami slajdów podróżniczych oraz tworzeniem i pilotowaniem autorskich wypraw trampingowych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są pomysłodawcami wyszukiwarki wypraw Zorientowani.com oraz autorami albumu fotograficznego „Indonezja. W cieniu wulkanów”.Więcej: http://www.5stronaswiata.pl.

Godz. 20.00 „Namaste India! Mozaika kultur, religii i krajobrazów” , autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie. Pasja podróżowania stała się ich sposobem na życie. W 1988 po raz pierwszy wyruszyli w Himalaje indyjskie i nepalskie. Następnie przyszedł czas na Syberię, rosyjski Daleki Wschód, Mongolię, Azję Środkową, Iran, Pakistan, Tybet, Gruzję a także Wenezuelę, Tanzanię i Turcję. Szczególnie chętnie wracają w indyjskie Himalaje. Fascynuje ich różnorodność etniczna i gościnność mieszkających tam ludzi. Od 1994 prowadzą Agencję Podróżniczą Terra Incognita, pilotują wyprawy trekkingowe w Himalaje, prezentują pokazy slajdy ze swoich podróży i organizują festiwal TERRA. Więcej: http://www.terra.waw.pl oraz http://www.festiwalterra.

10 października (czwartek) 
Godz. 19.00 „Indonezja – w cieniu wulkanów” , autorzy: Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski.

17 października (czwartek)
Godz. 19.00 „Wenezuela o smaku mango”, autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

24 października (czwartek)
Godz. 19.00 „Smoki i smoczki. Birma, Tajlandia, Kambodża” , autorzy: Anna i Krzysztof Kobusowie.
Autorzy „Wyruszają w świat, by poprzez zdjęcia i reportaże ukazywać święta i codzienne życie spotkanych ludzi. Podczas wypraw najbardziej lubią improwizację oraz włóczęgę daleko od utartych
szlaków”.

14 listopada (czwartek)
Godz. 19.00 „Nowa Zelandia – tam gdzie zaczyna się dzień” , autorzy: Anna i Marcin Szymczakowie.

21 listopada (czwartek)
Godz. 19.00 „Syberyjskie wędrówki – Jakucja”, autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

5 grudnia (czwartek)
Godz. 19.00 „Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Peru, Chile”, autorzy: Anna i Marcin Szymczakowie.

12 grudnia (czwartek),
Godz. 19.00 „Powroty w Himalaje – Zanskar”, autorzy: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie.

19 grudnia (czwartek)
Godz. 19.00 „Pacyfik – wyspy szczęśliwe”, autorzy: Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.