Australia – obrazki z podróży

Jagiello-T_1
„…Zdjęcia są zapisem emocji, gdzie w swoich fascynacjach obrazem jesteśmy obserwatorami otaczającego świata, a punktem odniesienia jest światło, barwa i kształt, przypisane dla konkretnego miejsca oraz czasu”… Tak zaczyna się wstęp do katalogu wystawy „Australia – obrazki z podróży „ Tadeusz Jagiełło którą można oglądać w łódzkiej Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana do 8 listopada.

Fotografie powstały podczas dwóch pobytów autora w Australii w 2011 oraz 2012 roku. Są efektem podróży po kilku stanach: Victoria, New South Wales, Queensland, Western Australia i Tasmania.

Jagiello-T_3
Warto zwrócić uwagę na klimatyczne pejzaże największej rzeki Australii Murray River, zdjęcia wybrzeża morza Tasmańskiego w okolicy Twelve Apostles na trasie Great Ocean Road, kanion Blue Montain w okolicach Sydney, Gold Coast z wiecznym latem, Grampians National Park w okolicach Melbourne, okolice Queenstown, aunceston na Tasmanii jak również fotogramy z Sydney, Melbourne czy Perth, najbardziej odosobnionego miasta na świecie.

Jagiello-T_2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.