Foto zawieszone

Foto9-10
Wydawanie czasopisma FOTO zostało zawieszone. Jedyny informacja jaka można przeczytać pochodzi z blogu MF (kliknij). Joanna Kinowska umieści tam następujący wpis: …„W kioskach leży na półkach ostatni numer magazynu „FOTO”. Potem niestety pustka. Wydania zawieszone”…

W 2013 roku FOTO ukazywało się nieregularnie, pojawiały się wydania łączone. W kioskach dostępny jest numer 9-10. Dużo było osób niezadowolonych z takiego obrotu sprawy – szczególne emocje wzbudzała sprawa prenumeraty. Od pewnego czasu właściciel magazynu szukał możliwości sprzedaży tytułu, ale niestety brak było chętnych.

Czasopismo FOTO powstało w 1975 roku. Przez wiele lat wydawcą były Arkady. Pierwszym szefem został Stanisław Jung (p.o. redaktora naczelnego), potem był Zygmunt Szargut, a na końcu Andrzej Jaworski. W 1990 roku wydawanie czasopisma zostało zawieszone, a rok później nabywcą tytułu stał sie Norex. Ze względów fiskalnych wydawca wielokrotnie zmieniał nazwę: Norexpres, Fotopress, Imphot Photo Imaging, IPI. W latach dziewięćdziesiatych i na początku XXI wieku redaktorem naczelnym była Eugenia Herzyk, a Dyrektorem Generalnym Krzysztof Janiszewski. Od 2008 roku, w ramach rozliczeń za druk, właścicielem tytułu stała się kętrzyńska firma poligraficzno-wydawnicza Kengraf należąca do Mirosława Kiapśni. Przez pewien czas szefem czasopisma była artystka Katarzyna Bruzda, obecnie redaktorem prowadzący jest Paweł Staszak.

***
Po publikacji otrzymałem następujacy post:

szkoda, że autor zapomniał o mnie – gdy KENGRAF przejął FOTO (Fotografię Cyfrową zresztą też) zostałem w piśmie i otrzymałem propozycję jego prowadzenia. Redaktorem naczelnym FOTO byłem do września 2010 roku. Pani Bruzda była tuż po moim odwołaniu – a obecnie zgodnie ze stopką redaktorem naczelnym jest wydawca Mirosław Kiapśnia

Zbigniew Włodarski

***

8 responses to “Foto zawieszone

  1. Warto było by wspomnieć nie o Pani Katarzynie Bruzdzie która przepracowała zaledwie miesiąc w Miesięczniku FOTO tylko o Zbigniewie Włodarskim który pracował w Miesięczniku od września 1994 roku do momentu zwolnienia go przez Pana Kiapśnie w marcu 2011r. a pełniącego funkcje redaktora naczelnego od września 2008r. do września 2010r. Szkoda że pismo z 35 letnią tradycja stało się zabawką w rękach kogoś kto totalnie nie rozumiał tematu za który się zabrał. A że zabawka przestała bawić została powoli uśmiercona w ciemnym koncie pokoju. To niestety bardzo przykre znając Panią Eugenie i jej zaangażowanie w tytuł znając Pana Zbigniewa i jego teksty w miesięczniku to byli ludzie którzy znali się absolutnie na tym co robili. Fotografować może każdy ale pisać o fotografii i rozumieć fotografie jak widać nie każdy potrafi. R.I.P 1975-2013

  2. @Panie Jacku, wzajemne adoracja rodzinna owszem jest na miejscu. Nie można mieć tego za złe. FOTO odzyskało świeżość nie za czasów p. Zbigniewa Włodarskiego, ale od czasu gdy tytuł zaczął prowadzić Paweł Staszak.

  3. Szkoda pisma. Trzeba liczyć na to że się odrodzi. Zważywszy jednak że na rynku mediów kolorowo nie jest, trudno wróżyć cokolwiek. Prenumerowałem Foto od 4 lat. 3 ostatnie lata stanowiły kolosalny progres. Proszę wybaczyć, Panie Zbigniewie, ale od 2011 Foto trzymało mnie już od słowa wstępnego prowadzącego aż do zapowiedzi przyszłego numeru na końcu.

  4. Szkoda FOTO, na stronie foto.com.pl są uzupełnienia czyli coś się dzieje. Może na wiosnę coś się ruszy. Wydawca miał jeszcze Digital Vision, ale tego mi nie czytałem.

  5. No właśnie, na stronie Foto są nowe informacje, ale czasopisma w kioskach nie ma. Może będa wydawać w postaci cyfrowej?

  6. Na razie nic nie wiadomo. Miałem prenumeratę i jej nie dostaję. Z tego co wiem to parę lat temu była podobna sytuacja. Też zawieszone, ale dali radę.

  7. Właśnie, właśnie, strona foto.com.pl jest stale uzupełniana. może coś się „ruszy” choćby w formie cyfrowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.