Tokina 11-16 mm

Tokina-11-16-mm
Od jutra w ofercie firmy Kenko-Tokina pojawi się, przeznaczony do lustrzanek Sony Alpha, szerokokątny zoom Tokina AT-X 116 PRO DX II AF 11-16 mm f/2,8. Dotychczas obiektyw był dostępny w sprzedaży, ale z bagnetem do Nikona i Canona. Kosztuje od 2000 do 2900 zł.

Zoom należy do linii AT-X (Advanced Technology-Xtra) i został przygotowany do lustrzanek z matrycą APS-C. Porównując z poprzednią wersja z 2007 roku (AT-X 116 PRO DX AF 11–16 mm f/2,8) należy zwrócić uwagę na nowe powłoki antyodblaskowe, które minimalizują odblaski wewnętrzne. Układ optyczny obiektywu nie uległ zmianie – składa się on z 13 elementów optycznych rozmieszczonych w 11 grupach. Nie zmieniły się też wymiary zooma, trochę inna jest natomiast masa (550 g). Zoom ma 9 blaszek przysłony, jego minimalna odległość przedmiotowa wynosi 0,3 m, a maksymalna skala odwzorowania 1:11,6. Można mocować filtry o średnicy 77 mm.

Dziwne, że zoom w mocowaniu do Sony dopiero teraz pojawia się. Przecież od premiery upłynęły prawie dwa lata.

Zobacz też:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.