Leica Oscar Barnack Award 2014

Leica-Oscar-Barnack-Award-2
Leica Camera AG ogłosiła kolejną edycję konkursu Leica Oskar Barnack Award. Jest on przeznaczony tylko dla profesjonalnych fotografów. Zdjęcia będzie można zgłaszać od 15 grudnia do 31 stycznia 2014 roku. Zwycięzca konkursu zdobędzie aparat Leica M z obiektywem o wartości ok. 10000 euro oraz czek także w wysokości 10000 euro.

Najlepszy fotograf w kategorii do 25 lat (Leica Oskar Barnack Newcomer Award) otrzyma aparat dalmierzowy Leica M z obiektywem i nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro. W najbliższej edycji prace będą przyjmowane także w trzeciej kategorii: Leica Oskar Barnack Public Award. Jej zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 euro.

Każdy z uczestników powinien przedstawić zestaw składajacy się 10-12 prac wyrażających „związek człowieka ze środowiskiem” (czyli wpływ środowiska na człowieka i człowieka na środowisko). Fotografie muszą być wykonane w 2013 roku. Należy je zgłaszać tylko poprzez specjalną stronę (http://www.leica-oskar-barnack-award.com/en/applying/application-form) po uprzedniej rejestracji. Zdjęcia cyfrowe należy zapisać w formacie JPG (kolory w standardzie sRGB), ich wysokość nie może przekraczać 1200 pikseli. Nie będą przyjmowane prace większe niż 3 MB.

Nagrody zostaną wręczone podczas festiwalu fotografii Rencontres Internationales de la Photographie w Arles we Francji, który odbędzie się w lipcu 2014 roku.

http://www.leica-oskar-Barnack-preis.de

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.