Canon Professional Service w Polsce

CPS
No nareszcie, po dość długim czekaniu została w Polsce uruchomiona usługa Canon Professional Services (CPS). Jest ona adresowana do użytkowników profesjonalnego sprzętu fotograficznego i wideo firmy Canon.

Program CPS w którym udział jest bezpłatny, został opracowany ponad 15 lat temu i uruchomiony ponownie w kwietniu 2010 roku. To co liczy się najbardziej, to priorytetowe naprawy i możliwośc wypożyczenia zamiennika. CPS jest dostępny tylko dla osób, które posiadają pewne produkty firmy Canon. Profesjonalne, rzecz jasna. Pod tym kątem program oferuje trzy rodzaje członkostwa: srebrny, złoty i platynowy, a także wideo. Najmniej korzyści daje członkowstwo „srebrne”. Trzeba być właścicielem dwóch zawodowych korpusów i trzech obiektywów. Wyżej jest członkostwo złote. Tu wymagane są także dwa korpusy i trzy „szkła”. Ale  inne. Jeżeli ktoś kupił trzy „skrzynki” i cztery zawodowe obiektywy może liczyć na pozycje „Platynową”. Natomiast dla osób filmujących przeznaczona jest kategoria wideo.

Czas naprawy zarejestrowanego sprzętu w serwisie CPS wygląda następująco: srebrny-pięć, złoty-trzy i platynowy dwa dni robocze. Program znakomicie działa w Afryce Południowej i Europie Zachodniej. W części wschodniej kontynentu są nim objęte tylko Rosja, Czechy, Polska i Węgry. Nie ma jednak co się cieszyć, w tych krajach oprócz Rosji, będzie dostępna usługa „srebrna” czyli najgorsza, sprzęt zastępczy wydawany będzie w miarę dostępności.

Pozostaje pytanie kto będzie naprawiał aparaty, obiektywy w ramach CPS-u. Z informacji Canona wynika, że będzie to Centrum Serwisowo Informacyjne Foto i Video w Warszawie. Czyli tzw. „Żytnia”. Serwis ten wzbudzał wiele emocji. O różnych przygodach z naprawą w przeszłosci można sobie poczytać na http://www.canon-board.info lub innych stronach. Być może teraz się polepszy.

Zobacz wideo:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.