Canon – przesunięta premiera?

Canon-comingNiestety, w listopadzie, mimo zapowiedzi na stronie Canon Korea (kliknij), nie pojawił żaden nowy aparat. Warto zaznaczyć, że prawie miesiąc temu serwis Dicahub przeprowadził analizę użytej grafiki, tajemniczą konstrukcje porównano z modelami 100D i 700D.

Wyciągnieto wnioski, że z proporcji i układu elementów sterujących zapowiadany aparat miał być hybrydą poniędzy 70D i 700D. Inni spekulowali, że firma prawdopodobnie pokaże nowego bezlusterkowca o symbolu Canon EOS M2. Aparat miał przypominać lustrzankę.

Pojawia się pytanie co dalej. Grudzień to bardzo niefortunny czas na premiery aparatów. Firmy starają się pokazać nowości przed tzw. „Black friday” tj. najbliższym piątkiem po Dniu Dziękczynienia który uważany jest za początek świątecznych zakupów. Wyjątków od tej zasady było niewiele, w ostatnich latach pojawiła się m.in. Leica V-Lux 3 (z 8.12.2011), Samsung WB700 (28.12.2010) czy Nikon D3X (1.12.2008). Tak więc grudzień odpada, najbliższy termin premiery Canona spodziewany jest przed targami CES.

Czego oczekują fotografowie w 2014 roku? Powraca nieśmiertelny EOS 7D Mark II i Canon EOS M2. Lista życzeń jest długa: Canon EOS 6D Mark II, Canon EOS 5D Mark IV, nowe zoomy i „stałki” (kliknij link).  Niektórzy idą dalej i spekulują, że brak aktywności firmy jesienią tego roku wiąże się z przygotowaniem do zamasowanej premiery sprzętu w 2014.  Czy zostanie wtedy pokazany „pełnoklatkowy” EOSie 3D (znany jest też pod symbolem EOS-3D X, EOS-1S, EOS-1DXs, EOS-1Ds X)?

Pewną okazją do debiutów sprzętu dla fotoreporterów mogą być XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.