Ilford ogłasza niewypłacalność

Ilford-GalerieZnowu coś niedobrego dzieje się w branży fotograficznej. Tym razem kłopoty ma Ilford, a konkretnie Ilford Imaging Switzerland, który produkuje m.in. BioMedia i Ilfoflex – materiały wykorzystywane w reklamie czy całą gamę papierów Galerie które przeznaczone są do drukarek atramentowych.

Firmy Ilford Imaging Switzerland oraz Harman Technology Ltd z Wielkiej Brytanii (Ilford Photo) były kiedyś jednym przesiębiorstwem. Po 2004 rozdzieliły się, przeszły inne drogi zmian własnościowych. Anglicy w Mobberley (Cheshire) nadal produkują tradycyjne czarno-białe produkty czyli papier, filmy, chemię oraz korzystają z licencji na posługiwanie się nazwą Ilford.

W ostatnich kilku latach szwajcarska „część firmy” miała dużo więcej problemów. W 2005 roku została kupiona przez Oji Paper Company z Japonii, a pięć lat później przez Paradigm Global Partners LLP. Teraz znowu ma kłopoty, przez długi czas szukała partnera strategicznego. Niestety, ogłosiła niewypłacalność po tym gdy „ostatni potencjalny inwestor wycofał się”. I to pomimo dość dużego zainteresowania.

Informacja o powyższej sytuacji została oficjalnie opublikowana w zeszłym tygodniu. Równocześnie zarząd wysłał pismo do sądu w Fribourgu deklarując niewypłacalność i poinformował o niej 230 pracowników. Ponadto firma oświadczyła, że efekty działań restrukturyzacyjnych podjętych w sierpniu będą widoczne dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku. Tak więc sytuacja jest poważna.

Co Szwajcarzy zamierzają w pierwszej kolejności ? Otóż planują zredukować o 40 % zatrudnienie. Wiedzą, że jest mniejszy popyt na ich produkty, ich sytuacje pogarszają żądania dostawców, aby za komponenty płacić „z góry”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.