Pohib

Rolke-T_3
W Galerii Obserwacja w Warszawie można oglądać wystawę „Pohib” Tadeusza Rolkego. Artysta jest dokumentalistą wielokulturowym i prekursorem polskiej fotografii reportażowej. Pokazywane prace są jednak inne.

Waldemar Zdrojewski złożyciel Galerii Obserwacja ma ambitne plany. Chce aby jego przedsięwzięcie było miejscem prezentowania dokumentu i faktu, ale również pokazywania fotografii artystycznej. Na razie mu się to udaje. Było kilka ciekawych ekspozycji, kolejna również do tej grupy należy.

Rolke-T_2
Najnowsza wystawa Rolkego jest okazją poznanie nieznanego dotąd oblicza artysty. Zobaczymy zdjęcia portretowe, krajobrazowe, czy martwą naturę, zwiedzający ma też możliwość odnalezienie własnego znaczenia słowa „Pohib”.  W wolnym tłumaczeniu oznacza „ruch”, ale w pewnych kręgach artystycznych, powab, fascynację i czar.

Rolke-T_4
Oprócz zdjęć Rolkego zobaczymy też jego listy oraz teksty Justyny Sobolewskiej z tygodnika „Polityka” i dr Marka Kochana z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy odnoszą się do wystawy z dwóch perspektyw: kobiety i mężczyzny.

Wystawa potrwa do 24 stycznia 2014 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.