Olympus cashback

Olympus-cashback
Firma Olympus Polska ogłosiła promocję typu cashback. Może z niej skorzystać do 20 stycznia 2014 roku i zyskać nawet do 1050 zł. Zwrot gotówki traktowany jest jednak jako przychód i trzeba od niego odprowadzic podatek.

Promocją „Olympus cashback” objęte są następujace aparaty Olympusa: OM-D E-M1, E-M5, PEN E-P5, E-PL5 (korpus lub zestaw) oraz odpowiedni obiektyw. W akcji bierze udział większość polskich sklepów fotograficznych i marketów elektronicznych takich jak Cyfrowe, Euro RTV AGD, Fotojoker, Media Expert, Media Markt, Saturn. Niektóre nie współpracują przy promocji, sprzętu nie należy też kupować np. w Niemczech, B&H Photo czy Adoramie. Tak więc ważna jest czujność.

Trzeba więc nabyć aparat i obiektyw znajdujący się na liście. Kolejnym krokiem jest przesłanie do Olympusa (właściwie do firmy Epartner.pl) kopii faktury VAT lub paragon fiskalny i kody kreskowe wycięte z opakowania. Później należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie partner.olympus.pl/cashback. A tam kilka niespodzianek np. trzeba podać NIP i Urząd Skarbowy. Pytanie do czego i nagle olśnienie – zwrot gotówki należy wpisać do deklaracji podatkowej za dany lub przyszły rok. Oczywiści w przypadku tzw. osób fizycznych te największe sumy czyli powyżej 760 zł. Firmy (mogą też wziąć udział w promocji) muszą wpisać wszystko.

Akcją promocyjną są objęty następujące „szkła”:

M.Zuiko Digital ED 75 mm – zwrot 1050 zł
M.Zuiko Digital ED 12 mm – zwrot 850 zł
M.Zuiko Digital 17 mm – zwrot 650 zł
M.Zuiko Digital ED 75-300 mm – zwrot 650 zł
M.Zuiko Digital ED 9-18 mm – zwrot 650 zł
M.Zuiko Digital ED 60 mm – zwrot 600 zł
M.Zuiko Digital 45 mm – zwrot 600 zł

Akcja Olympusa jest ciekawa, pewnie wpłynie na sprzedaż. Jednak niesmak pozostaje przy konieczności odprowadzenia podatku. Każdy uczestnik promocji już wcześniej zapłacił VAT i dochodowy (w cenie towaru). A teraz ponownie… Czy można było to inaczej zorganizować np. już w momencie zakupu uzyskać rabat? Beż żadnego przesyłania kodów kreskowych czy paragonów. Pewnie taka akcja byłaby skomplikowana.

Olympus prowadzi podobną promocję w Wielkiej Brytanii. Trwa ona od 15 listopada do 5 stycznia. Cashback jest większy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.