Sinar p MF-L

Sinar-p-MF-L
Sinar p MF-L nie jest najnowszą konstrukcją. Aparat został pokazany ponad rok temu, współpracuje ze średnioformatowym korpusem Leica S, który z kolei miał swoją premierę na Photokinie 2012. Tandem Leica –Sinar jest rozsądnym rozwiązaniem dla osób które nie potrzebują bardzo dużych plików cyfrowych.

Mamy więc średnioformatowy aparat cyfrowy który umieszczamy w miejscu przystawki cyfrowej.  Uzyskujemy możliwość pokłonów, przesunięć i precyzyjną kontrolą perspektywy z wykorzystaniem ruchomej płaszczyzny ostrości oferowaną przez kamerę na ławie optycznej. Funkcje aparatu Leica S są w pełni zintegrowane z oprogramowaniem Sinar Capture Flow, dzięki czemu możliwe jest sterowanie z poziomu komputera i zapisywanie zdjęć bezpośrednio na jego twardym dysku. Udogodnieniem jest specjalny uchwyt umożliwiający zmianę orientacji kadru z poziomej na pionową bez konieczności odpinania korpusu aparatu od ławy optycznej.

Pomysł wykorzystania zalet dużego formatu przez średni, lub „mały obrazek” pojawił się dość dawno. Prawie cztery lata temu Sinar pokazał np. system adapterów p-slr, umożliwiający stosowanie pełnoklatkowych lustrzanek Canona i Nikona jako przystawek cyfrowych. Atutem przemawiajacym za pracą Sinarem z dopięta lustrzanką lub „średnim formatem”  niewątpiwie jest optyka, czyli Sinaron Digital High Resolition. „Szkła”  pozwalaja na uzyskanie wysokiej jakości obrazu. No i oczywiście wyposażenie dodatkowe, czyli szeroki zestaw akcesoriów jak miechy, filtry, osłony przeciwsłoneczne oraz kompendia

Oszczędni mogą przekształcić kamery takie jak Sinar p3-df oraz Sinar p2 do wersji Sinar p MF-L kupując zestawy do konwersji: conversion set Sinar p3/ p3 MF-L lub conversion set Sinar p2/ p3 MF-L.

Rozważając zakup kamery warto zwrócić uwagę na informacje o przejęciu Sinara przez firme Leica Camera AG (kliknij)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.