III. Konkurs o Nagrodę im. Kazimierza Nowaka

Konkurs-o-Nagrode-im
O Kazimierzu Nowaku słyszał chyba każdy. Ten niezłomny podróżnik odbył 5-letnią, samotną rowerową wyprawę przez Afrykę. Owocem duchowym tej podróży jest bogaty zbiór przejmujących reportaży oraz setki niezwykłych zdjęć. Teraz ruszył konkurs jego imienia.

Konkurs, którego organizatorem jest Fundacia im. Kazimierza Nowaka, ma na celu promowanie podróżników, którzy potrafią w sposób ponadprzeciętny dzielić się swoimi wrażeniami, doświadczeniami i refleksjami z odbytych wypraw. Uczestnicy konkursu powinni zaprezentować relację ze swojej podróży wykorzystując dowolne środki audiowizualne np. materiał zdjęciowy i filmowy w formie cyfrowej. Należy go opatrzyć komentarzem na żywo. Jury dopuszcza możliwość większej liczby autorów prezentowanych materiałów, przy czym każdy z nich musi być jednocześnie uczestnikiem prezentowanej podróży.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: prezentacja audiowizualna i reportaż. Można zgłaszać tylko materiały z podróży które zakończyły się w 2013 roku. Eliminacje przebiegają dwuetapowo, w pierwszym, którego termin mija 31 grudnia 2013 roku, należy przesłać materiały wraz z formularzem zgłoszeniowym. Do 19 stycznia jury wybierze grupę osób i zostanie ona zaproszona do prezentacji finałowych, które odbędą się podczas Festiwalu „Na Szagę”. To druga część konkursu. Każdy z uczestników będzie miał wtedy możliwość pokazania swojej podróży przez ok. 30 minut. Na koniec, tj. 9 lutego 2014 roku, zostanie ogłoszony werdykt. Zwycięzca otrzyma dyplom, nagrody pieniężne lub rzeczowe. Przewidziane są także wyróżnienia.

A teraz kilka słów o materiałach. Przyjmowane będą zestawy zdjęć, ilość prac nie może być większa niż 10 szt. Każdą, należy opatrzyć kilkuzdaniowym komentarzem, cały materiał nie powinien być większy niż 5 MB. Można nadsyłać też filmy tj. kilkuminutowy trailer czyli zmontowany materiał zdjęciowy lub/i filmowy z komentarzem dźwiękowym lub tekstowym. Powinien on być przesłany w formie linku do filmu (np. na YouTube, Vimeo) oraz sposobu ściągnięcia pliku. Organizatorzy dopuszczają także zgłoszenia tekstów (od 12 000 do 20 000 znaków) ze podpisanym zdjęciami. Reportaż może być opisem zarówno całej podróży, jak i jej fragmentu w sensie czasu, miejsca czy tematu. Wszystkie prace należy przesyłać na adres konkurs@kazimierznowak.org.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.