Polaroid i1836

Polaroid-i1836_3
Poszło bardzo szybko. Już nie będzie Polaroida iM1836, który swoim wyglądem przypomni bezlusterkowca Nikona 1 serii J. Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu NY wydał wstępny nakaz ma mocy którego Sakar nie będzie już produkował, reklamował, promował i sprzedawał tego modelu.

Marka Polaroid pojawiła się w ofercie firmy Sakar International Inc. dość dawno. Na początku tego roku firma zaprezentowała pierwszy model bezlusterkowca o symbolu i1836. Aparat na pierwszy rzut oka przypominał Nikona 1 J1. Na reakcję konkurencji nie trzeba było długo czekać. 11 października 2013 roku Nikon złożył pozew o naruszenie wzoru zdobniczego. Sąd po rozpatrzeniu sprawy wydał wyrok zakazujący sprzedaży i reklamy aparatu.

Warto też zwrócić uwagę na sytuację Nikona. Firma nie radzi sobie na rynku bezlusterkowców, seria „jedynek” nie sprzedaje się dobrze. Po najwększej wpadce związanej z modelem D600 pojawił się u Nikona problem wizerunkowy, który przełożył się na klopoty finansowe. Akcje tego japońskiego giganta spadły w ciągu ostatniego roku o ok. 24 procent. Firma musiała również skorygowac plany sprzedażowe.

Swoją drogą ciekawe jak będzie wyglądała akcja niszczenia aparatów Polaroida. Pewne elementy da się pewnie wykorzystać, ale większość stanie się elektrośmieciami. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.