Taki Pejzaż – II edycja

Taki-Pejzaz
Trwa druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego im. Henryka Rogozińskiego „Taki Pejzaż”. Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Białostockiego Towarzystwa Fotograficznego, laureaci otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 800, 600 i 300 zł. Prace można nadsyłać do końca grudnia.

Organizatorem konkursu jest Dom Kultury w Czarnej Białostockiej i Klub Fotografii Przyrodniczej i Artystycznej „Pryzmat”. Celem przedsięwziecia jest m.in. „..prezentacja i promocja fotografii jako uniwersalnego środka komunikacji kulturowej i miedzyludzkiej oraz upamiętnienie twórczości wybitnego fotografika Henryka Rogozińskiego pasjonata krajobrazu – specjalisty od jednej z najszlachetniejszych technik fotograficznych jaką jest „Guma”…

Każdy może zgłosić maksymalnie trzy zdjęcia, lub jeden zestaw który powinien składać się z maksymalnie 3 fotografii. W tym roku zaszła zmiana. Nie będą już przyjmowane fotogramy tzw, odbitki, prace należy dostarczyć na nośniku elektronicznym. Może to być płyta CD lub DVD, fotografie powinny spełniać pewne warunki techniczne tj. format jpg lub tiff. Jeden z boków nie może być dłuższy niż 3000 pikseli, natomiast pliki muszą być większe niż 2,5 MB. Jeżeli będą zgłoszone prace równych bokach, to jego długość powinna mieć maksymalnie 2500 pikseli.

Wraz z pracami należy przesłać kartę zgłoszenia (tu do pobrania) i oświadczenie. Aby weryfikacja zdjęć przez jury odbywała się bezstronnie, wszystkie prace, oraz kopertę ze swoimi danymi trzeba opisać godłem. Zdjęcia muszą też posiadać tytuł.

Uczestnictwo w konkursie jest płatne i wynosi 20 zł, co wiąże się z wydaniem katalogu pokonkursowego. Ogłoszenie wyników nastąpi w terminie w połowie stycznia, natomiast wręczenie nagród planowane jest podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Domu Kultury w Czarnej Białostockiej

Dodatkowe informacje udzielane są mailowo pod adresem akudlewski@wp.pl, lub pod telefonem 692948803.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.