Blue

Wloczkowski-A_1
Już po wernisażu wystawy „Blue”Adama Włóczkowskiego. Jego projekt powstał podczas drugiej samotnej podróży po Islandii. Zdjęcia można oglądać w krakowskiej Galerii Pauza do 21 stycznia.

Wloczkowski-A_2
Puste przestrzenie i niewypowiedziany smutek pejzażu pozbawionego słońca – tak w skrócie można opisać zdjęcia Włóczkowskiego. Widzimy niezwykle surowy i niegościnny krajobraz który w połączeniu z brakiem drzew przypomina raczej pejzaż księżycowy. Zimne, rozległe obszary są ukryte w mroku a raczej w niebieskiej poświacie. Stąd tytuł wystawy – „Blue”.

Wloczkowski-A_3
Islandia często zwana jest „Ziemią Lądu i Ognia”. Ognia na zdjęciach nie zobaczymy, podobnie jak sławnych gejzerów i wulkanów. „Blue” Włóczkowskiego to nie pocztówka z podróży. Mamy tu nagie, pokryte śniegiem krajobrazy które wyglądają jak nietknięte ręką człowieka. To tylko złudzenie, na fotografiach zaraz pojawia się osiedle, czy dom. Widać, że autor nie jest sam, że zaraz spotka mieszkańca i wejdzie z nim w interakcje.

Cykl fotografii był zrealizowany na przełomie 2012 i 2013 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.