Fujifilm XF 10-24 mm f/4 R OIS

Fujifilm-XF-10-24
Firma Fujifilm pokazała krótki, 2,4-krotny zoom XF 10-24 mm f/4 R OIS przeznaczony do bezlusterkowców z bagnetem X. Warto też zwrócić uwagę, na wywiad z Hiroshi Kawaharą product managerem Fujifilm udzielony portalowi http://www.2how.com/. Dowiadujemy się z niego, że firma nie pracuje nad swoimi bezlusterkowcami z pełną klatką.

Wracając do nowości – wraz z obiektywem zostały pokazane nowe gripy o symbolu MHG-XPRO oraz MHG-XE. Są one przeznaczone do modelu X-Pro1 oraz X-E1/E2.

MHG-XE

MHG-XPRO
Nowy zoom, który miał być pokazany 20 listopada,  jest odpowiednikiem zakresu 15-36 mm w w systemie pełnoklatkowym. Składa się z 14 elementów ułożonych w 10 grupach, w tym 4 elementy asferyczne i 3 elementy o niskiej dyspersji. Dzięki zastosowaniu lekkich soczewek wewnętrznych oraz silnika krokowego obiektyw pracuje cicho. Został wyposażony w zaawansowaną stabilizację. Na uwagę zasługuje powłoka na tylniej części przedniej soczewki a także wartwy Fujifilm HT-EBC (High Transmittance Electron Beam Coating) eliminujące występowanie flar. Minimalny dystans nastawienia ostrości wynosi 24 cm, obiektyw posiada 7-listkową przysłonę tak zaprojektowaną, że otwór jest idealnie kolisty, dając bardzo dobre “bokeh”, czyli powstaje jednolite rozmycie tła przy minimalnej głębi ostrości. Jest możliwość dokręcenia filtrów o średnicy 72 mm.

Obecnie oferta firmy obejmuje „szkła” o ogniskowych od 15 do 350 mm (odpowiednik w „małym obrazku”). Cena nowego zooma wyniesie około 849 funtów, lub 999 euro.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.