Vivitar IU680

Vivitar-IU680_1
Rozwija się rynek osprzętu do smartfonów. Po bezkorpusowcach od Sony (DSC-QX10, DSC-QX100 – kliknij), Samsunga (kliknij), JK Imaging Ltd (Kodak PixPro SL10, SL25 – kliknij) na rynku zadebiutował Sakar International z marką Vivitar.

Bezkorpusowce przypominają zwykłe obiektywy, ale nimi nie są. To urządzenia które zostały zaprojektowane do współpracy ze smartfonami. Łączą się z nimi poprzez Wi-Fi, same pozbawione są własnego wyświetlacza. Zostały zintegrowanym z matrycą.

Vivitar-IU680_2
Sakar International poszedł dalej niż konkurenci. Vivitar IU680 to na razie prototyp, ale dość ciekawy. Mianowicie można go określić pierwszym bezkorpusowcem z wymiennymi obiektywami. Urządzenie składa się z dwóch części: pierwsza to obiektyw, natomiast druga jest głównym modułem z matrycą. Na górze modułu umieszczono złącze zewnętrznej lampy błyskowej.

Vivitar-IU680_3
W teorii wszystko wygląda wspaniale. Z napływających informacji wynika, że bezkorpusowiec Vivitara zostanie wyposażony w 1/2,3-calową (6,17 x 4.55 mm) matrycę CMOS, ale nie wiadomo jakiej rozdzielczości. Nie wiadomo też czy systemem operacyjnym będzie iOS i Android, oraz czy nowy Vivitar będzie miał bezstykową technologię NFC i slot kart SD. Na razie na forach można wyczytać, że pokazana konstrukcja ma wiele niedoskonałości, operacje są wykonywane niezwykle wolno. Na pewno uwagi może budzić ergonomia tego urządzenia, szczególnie jak zostanie dołączona lampa błyskowa. Fotografowanie staje się wówczs niewygodne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.