Nabór do Sekcji ShowOFF

Show-off-2014
Sekcja ShowOFF to otwarty konkurs skierowany do młodych artystów sztuk wizualnych, ze szczególnym uwzględnieniem debiutantów. Odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie i jest adresowany do młodych twórców z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Można zgłaszać prace składające się ze zdjęć i wideo. Termin mija 9 lutego.

Wybranych zostanie osiem projektów, które staną się podstawą do zaprezentowanych w maju 2014 wystaw indywidualnych. Każdy z laureatów w ramach pracy nad wystawą weźmie udział w warsztatach oraz objęty zostanie opieką kuratorską. Zgłoszenie do konkursu jest bezpłatne i otwarte dla każdego. Można nadsyłać projekty, zarówno te ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. W tym roku kuratorami są: Gunia Nowik i Patrick Komorowski (galeria Pola Magnetyczne), Ewa Tatar (Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki), Nicolas Grospierre, Agata Ubysz (Fundacja rozwoju fotografii Lookout).

Konkurencja w ShowOFF jest spora. Na każdą edycję przychodzi około 600-700 zgłoszeń. Późniejsza droga laureatów w świecie fotograficznym rozwija się różnie. Studiują w Opavie (ITF), w Łodzi (Wyższe Studium Fotografii PWSFTviT) czy w Warszawie (EAF), realizują ciekawe projekty. Współpracują z galeriami, organizują warsztaty fotograficzne tak jak. np. Kamil Zacharski. Zdobywają nagrody jak laureat z 2013 roku Dominik Ritszel (tworzy wideo-art) który został wyróżniony „Talentami Trójki”. O niektórych robi się głośno (Joanna Chudy – laureatka 2010) ale większość nie przebija się. Prezentacja w Sekcji ShowOFF nie stanowiła dla nich odskoczni w karierze. Nadal robią co robili, ale ważne jest to, ze zostali zauważeni.

Zdjęcia, wraz z formularzem zgłoszeniowym (kliknij) będą przyjmowne drogą mailową na adres showoff@photomonth.com. Nie należy nadsyłać więcej niż 15 prac, ich łączna wielkość nie powinna przekraczać 5 MB. Wszystkie pliki winny być opisane wg schematu „imie_nazwisko_1.jpg”.

12. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie potrwa od 15 maja do 15 czerwca 2014 roku. Organizatorem jest Fundacja Sztuk Wizualnych której prezesuje Karol Hordziej. Program główny imprezy złożony będzie z trzech bloków: Sekcji eksperymentalnej, dziewięciu wystaw monograficznych oraz serii Spotkań mistrzowskich. Wśród wydarzeń będzie też wystawa sekcji ShowOFF i Przegląd Portfolio.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.