Konkurs Fotografii Dzikiej Przyrody „Wildlife Photographer of The Year 2014”

Wildlife-Photographer-of-Th
Konkurs „Wildlife Photographer of the Year”, którego organizatorem jest Muzeum Historii Naturalnej i BBC Worldwide Limited, należy do najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie. Ma on charakter otwarty i jest adresowany zarówno dla zawodowców, jak i osób związanych z fotografią amatorsko. Zgłoszenia można składać do 27 lutego 2014 r. poprzez stronę internetową http://www.wildlifephotographeroftheyear. com.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie przeznaczone dla dorosłych i młodzieży (Young Wildlife Photographer of The Year 2014). Zgłoszenia będą przyjmowane w formie cyfrowej, można nadsyłać również skany diapozytywów i negatywów. Uczestnicy powinni zarejestrować się na stronie internetowej www. wildlifephotographeroftheyear.com. Jednorazowa bezzwrotna opłata rejestracyjna w wysokości 30 funtów jest wymagana od każdej zgłaszającej się osoby dorosłej, co pozwoli jej na złożenie do dwudziestu prac. Płatności należy dokonać przez Internet, korzystając z karty kredytowej. Udział dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

KONKURS DLA DOROSŁYCH

Konkurs dla Dorosłych składa się z dziesięciu kategorii obejmujących pojedyncze zdjęcie oraz czterech (4) kategorii Nagród Specjalnych: Ssaki, Ptaki, Płazy i gady, Bezkręgowce, Rośliny i grzyby, Gatunki podwodne, Środowiska Ziemi, Świat w Naszych Rękach, Czarno-białe, Naturalny wzór, Nagroda Specjalna: Nagroda dla Wschodzącej Gwiazdy za Portfolio (Rising Star Portfolio Award), Nagroda Specjalna: Nagroda TIMElapse, Nagroda Specjalna: Nagroda Fotoreporter Dzikiej Przyrody Roku (Wildlife Photojournalist of the Year Award), Nagroda Specjalna: Nagroda Fotograf Dzikiej Przyrody Roku za Portfolio (Wildlife Photographer of the Year Portfolio Award).

YOUNG WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR 2014

Młodzi adepci fotografii mogą zgłaszać prace w trzech grupach wiekowych: 1. Do 10 lat 2. 11 – 14 lat 3. 15 – 17 lat. Fotografie powinny ukazywać rośliny lub zwierzęta w którejś z dziedzin objętych kategoriami Konkursu dla osób dorosłych. W tym roku ustanowiono interaktywną nagrodę specjalną w której można złożyć zestaw prac składający się z sześciu zdjęć i do 150 słów tekstu.

Każda osoba może złożyć maksymalnie dwadzieścia prac (w Young Wildlife Photographer of The Year 2014 – maksymalnie dziesięć prac w swojej grupie wiekowej). Poza Nagrodą imienia Erica Hoskinga za Portfolio oraz Nagrodą dla Fotoreportera Dzikiej Przyrody, w każdej indywidualnej kategorii można złożyć maksymalnie pięć zdjęć. Osoby ubiegające się o Nagrodę imienia Erica Hoskinga za Portfolio powinny złożyć portfolia zawierające od sześciu do dziesięciu fotografii, z których jury Konkursu wybierze sześć najlepszych prac. Każdy kwalifikujący się uczestnik Konkursu może złożyć w tej kategorii tylko jedno portfolio, ale może on równiez zgłosić się do udziału w innych kategoriach Konkursu dla dorosłych, pod warunkiem, że ogólna liczba jego prac nie przekroczy dwudziestu.

Osoby ubiegające się o Nagrodę dla Fotoreportera Dzikiej Przyrody powinny złożyć portfolio składające się z sześciu zdjęć. Każdy uczestnik może złożyć najwyżej dwie historie, ale może on równiez zgłosić się do udziału w innych kategoriach Konkursu dla dorosłych, pod warunkiem, że ogólna liczba jego prac nie przekroczy dwudziestu.

Wszystkie prace muszą być zgłoszone w formacie JPEG, zapisane w wysokiej jakości (np. 10 w przestrzeni koloru programu Adobe Photoshop) i muszą być rozmiaru 1920 pikseli w najdłuższym wymiarze. Nie należy zgłaszać zdjęć z obramowaniami, znakami wodnymi ani podpisami na obrazie. Zgłaszające się osoby muszą również być w stanie przedstawić plik o wysokiej rozdzielczości, najlepiej TIFF, który będzie się nadawał do drukowania w każdym medium oraz do tego, by Właściciele umieścili go w swojej Wystawie, jeżeli zdjęcie odniesie sukces. Plik o wysokiej rozdzielczości powinien zgadzać się z kolorem i przyciętym formatem JPEG przedstawionym w zgłoszeniu. Powinien on być 8-bitowy, Adobe RGB (1998) o wysokości 300ppi. Prace z wystawy będą wydrukowane w przybliżonym minimum 920 mm wzdłuż ich najdłuższego wymiaru.
Zgłaszające się osoby muszą być w stanie przedstawić plik RAW, oryginalny plik JPEG w niezmienionej wersji lub oryginalny slajd czy też negatyw każdej pracy umieszczonej na liście finalistów do rundy finałowej oceny, jeżeli jest to wymagane. Pliki DNG dozwolone są tylko w przypadku, gdy aparat fotograficzny posługuje się DNG jako własnym formatem RAW.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii „dorosłej” (z wyłączeniem Nagród Specjalnych) otrzymają m.in. nagrodę pieniężna w wysokości 1000 funtów. Zdobywca głównego tytułu otrzyma czek wysokości 10 000 funtów i nagrody rzeczowe. W Young Wildlife Photographer of The Year 2014 nagrodzeni fotografowie w poszcz. kategoriach otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 500 funtów, natomiast zdobywca głównej nagrody – czek w wysokości 1 000 funtów.

Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres pocztowy: Wildlife Photographer of the Year Natural History Museum Cromwell Road London SW7 5BD, lub mailowy wildphoto@nhm.ac.uk . Zgłaszające się osoby muszą upewnić się, że ich ustawienia akceptują maile od: wildphoto@nhm. ac.uk, nhm@nhm.pmailuk.com i registration-no-reply@nhm.ac.uk.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.