BZ WBK Press Foto 2014

BZ_WBK_PRESS_FOTO_2014
Konkurs BZ WBK Press Foto na stałe zagościł już w kalendarzu polskich imprez dedykowanych fotografii. Jest on skierowany do osób zawodowo zajmujących się fotografią w polskich mediach. Co roku gromadzi prace setek fotoreporterów, których zdjęcia  możemy na co dzień oglądać w prasie oraz Internecie. Teraz ruszyła kolejna edycja, termin nadsyłania prac mija 23 lutego.

Będą przyjmowane zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże w następujących kategoriach: portrety („P” – portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne), życie codzienne („Z” – zdjęcia przedstawiające wszystkie aspekty życia codziennego), sport („SP” – zawodowe i amatorskie wydarzenia sportowe i sport w życiu codziennym), wydarzenia („W” – zdjęcia z ważnych i mniej ważnych wydarzeń krajowych i zagranicznych), przyroda („PR” –zdjęcia przedstawiające środowisko naturalne i przejawy cywilizacyjnej działalności człowieka), kultura i sztuka („KS” –zdjęcia z wydarzeń kulturalnych). Fotografie będą przyjmowane poprzez stronę http://upload.bzwbkpressfoto.pl. Zdjęcia muszą spełniać nast. warunki techniczne: format JPG bez kompresji, rozdzielczość 300 dpi, krótszy bok nie krótszy niż 2000 pikseli.

W konkursie jest moc nagród do zdobycia. Zdobywca tytułu „Zdjęcie Roku” otrzyma czek na kwotę piętnaście tysięcy złotych. W każdej kategorii (niezależnie od zestawu czy zdjęcia pojedyńczego) nagroda za zajęcie pierwszego miejsca wynosi trzy tysiące złotych, drugiego dwa tysiące złotych, a trzeciego tysiąc złotych. Jest też Grand Prix za Zdjęcie Dekady. To tegoroczny „wynalazek”, polega on na wyłonieniu spośród Zdjęć Roku ze wszystkich edycji konkursu najlepszego ujęcia. Laureat otrzyma voucher na Międzynarodowy Festiwal Fotografów Prasowych w Perpingan o wartości 8856 zł. Ponadto Bank Zachodni WBK oraz Dziennik „Rzeczpospolita” przyznają specjalne nagrody za zdjęcie pojedyncze lub fotoreportaż w wysokości 2×10 tys. zł

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.