Canon EOS 1200D i lampa MR-14EX II Macro Ring Light

Canon-1200D_2

Pojawił się Canon EOS 1200D oraz pierścieniowa lampa przeznaczona do makrofotografii MR-14EX II Macro Ring Light (poprzednik został zaprezentowany czternaście lat temu wraz z EOSem-1V). Lustrzanka należy do segmentu „entry level” i jest pierwszym aparatem firmy Canon sprzedawanym z aplikacją EOS Companion na urządzenia mobilne.

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Tak też jest w przypadku nowego Canona i można w tym wypadku zacytować słynne zdanie inżyniera Mamonia z filmu „Rejs” – „Lubię tylko te piosenki, które znam”. Pasującym jest też określenie „odgrzewany kotlet”, bo co my tu mamy? Po pierwsze zdjęcia i filmy Full HD (1080p) są rejestrowane przy użyciu matrycy APS-C CMOS o rozdzielczości 18,0 mln. pikseli. Sensor pochodzi z EOSa 550, był też stosowany w droższych modelach w tym w 7D. Warto zwrócić uwagę, że 1100D (czyli poprzednik 1200D) miał matrycę APS-C CMOS o rozdzielczości 12,0 mln. pikseli. Po drugie za prawidłową obróbę sygnału odpowiada starszawy procesor obrazu DIGIC 4. Również nie robi wrażenia zakres czułości ISO 100 – 6400, czy 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 000 punktów. W stosunku do poprzednika to postęp, ale na obecne czasy taka szczegółowość to raczej wynik przeciętny. Nie jest przełomowy 9-punktowy system autofokusa odpowiedzialny za ustawianie ostrości. Tryb seryjny prezentuje się raczej skromnie, jego szybkość wynosi 3 kl/s.

Canon-1200D_3
Na otarcie łez Canon będzie sprzedawał z aparatem aplikację EOS Companion, którą użytkownik będzie mógł zainstalować na swoich urządzeniach mobilnych. Jest ona przeznaczona dla osób stawiające pierwsze kroki w fotografii. Oferuje ona przydatne wskazówki i samouczki, z jej pomocą można szybko zapoznać się z układem przycisków oraz funkcjami aparatu. Oferuje też przewodnik diagnostyczny

MR-14EX-II-Macro-Ring_2
Znacznie ciekawsza jest pierścieniowa lampa do makrofotografii Macro Ring Lite MR-14EX II która obsługuje pomiar światła E-TTL II. ”Dwójka” oferuje szereg ulepszonych funkcji. Można ustawiać własne paramatry naświetlania, dostępnych jest 12 nowych funkcji niestandardowych oraz trzy nowe funkcje osobiste. Przeprojektowane sterowanie pozwala uaktywnić urządzenie z poziomu menu aparatu, a nowy wskaźnik wyświetla postępy ładowania lampy, które zostało skrócone do 5,5 sekundy. Obudowa jest wyposażona w nową dźwignię blokady zwalnianą jednym ruchem, nowa, metalowa stopka montażowa i mechanizm do usuwania kurzu zwiększają trwałość i niezawodność lampy, a przewód jest teraz dołączony do lewej strony obudowy. Konstrukcja urządzenia ułatwia też mocowanie filtrów na obiektywie. Użytkownicy mogą też wykorzystać Macro Ring Lite MR-14EX II jako bezprzewodową optyczną jednostkę nadrzędną do zdalnego wyzwalania lamp Speedlite EX.

MR-14EX-II-Macro-Ring_1

One response to “Canon EOS 1200D i lampa MR-14EX II Macro Ring Light

  1. Meanwhile, the Minor Arcana deals with daily problems.
    Scorpio Your natural depth is modified by a much more relaxed an cooperative power.
    Carelessness could cause problems which might consider time
    and cash to solve.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.