Warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE

FACEtoFACE
Trwają zapisy na warszty fotografii dokumentalnej i ulicznej. Mają one charakter praktyczny, najbliższe odbędą się na przełomie lutego i marca w Łęknicy i Bad Muskau (Niemcy) oraz w maju w Moskwie. Oba szkolenia poprowadzi Mariusz Forecki.

Forecki-M_Bad-Muskau2
W pierwszym wydarzeniu uczestnicy wezmą udział w barwnej paradzie karnawałowej, zobaczą, jak działa największe targowisko na zachodniej granicy Polski. Poznają też historię niemieckiej fotografii dokumentalnej o której opowie Andrzej Marczuk. Jak mówi Mariusz: „…w czasie warsztatów zastanowimy się, jak znaleźć fotograficzny temat i jak go dalej realizować. Dowiemy się, jakim sprzętem najlepiej pracować (…). Warsztaty są przygotowane dla osób interesujących się fotografią reportażową, street photo i dokumentalną. Do udziału zapraszam zarówno początkujących, jak i zaawansowanych fotografów”…

Forecki-M_Bad-Muskau3

Forecki-M_Bad-Muskau1
Z kolei o warsztatach w Moskwie wypowiada się następująco „…Będziemy obserwować przygotowania do Dnia Zwycięstwa (9 maja) i jego obchody. Spotkamy m.in. żołnierzy weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, wojny w Korei i Afganistanie. Weźmiemy udział w marszu komunistów. Zobaczymy wspaniałe moskiewskie metro. Odwiedzimy Moskiewski Dom Fotografii.

Forecki-M_moskwa1
Będziemy nocować w typowym moskiewskim hostelu. Na wieczornych spotkaniach prowadzonych m.in. przez Mariusza Foreckiego i Adriana Wykrotę poznamy historię fotografii rosyjskiej oraz zajmiemy się edycją wykonanych zdjęć. Warsztaty będą bardzo wyczerpujące. Kilkakrotnie będziemy wychodzić na zdjęcia już około 5 rano, czyli o 3 czasu polskiego. Ze względu na zmiany w kursowaniu metra związane z obchodami Dnia Zwycięstwa często będziemy poruszać się pieszo. Proszę uwzględnić te informacje przy podejmowaniu decyzji o uczestnictwie w warsztatach”….

Forecki-M_moskwa2Terminy:

28.02-02.03.2014 r. BAD MUSKAU / NIEMCY
Prowadzący: Mariusz Forecki
Cena 580 zł

5-10.05.2014 r. MOSKWA/ROSJA
Prowadzący: Mariusz Forecki (strona, blog)
Cena 2700 zł

Cechą szczególną tego typu szkoleń są zorganizowane wyjazdy, na których poznaje się innych uczestników fotografii oraz prowadzących. Jest to również niezwykła okazja do poszerzenia horyzontów, także tych niefotograficznych, i szansa na wspaniałą przygodę. To chyba najlepszy sposób na naukę tego typu fotografii.

Szczegóły: http://facetoface.edu.pl/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.