Digital Photographer Polska i Digital Foto Video

DFV3-14_DPP34-14
Niedługo na rynku zadebiutuje kolejne wydanie Digital Photographer Polska i Digital Foto Video. Pierwszy magazyn ukazuje się co dwa miesiące i numer 3-4/2014 pojawi się w terminie. Drugi ma spore opóźnienie, najbliższe wydanie powinno być przypisane do lutego 2014.

Wydaje się, że Digital Photographer Polska dobrze sobie radzi. Ma dość duży nakład i niezłą sprzedaż. W całości jest poświęcony praktycznej stronie fotografowania. Z kolei Digital Foto Video to jeden z najlepszych sprzętowych magazynów fotograficznych. Ostatnio wydawca miał spore kłopoty z terminowością, ale chyba kryzys minął. Miesięcznik zaczyna ukazywać się regularnie, podpisano umowę z Kolporterem na dystrybucje prasy i ilość drukowanych egzemplarzy powina wzrosnąć do około 13-14 tysięcy.

Co znajdziemy w środku w czasopismach? Osoby które interesują się życiem polityków powinne sięgnąć po DPP aby zaznajomić się ze zdjęciami Wojciecha Grzędzińskiego który jest osobistym fotografem prezydenta Bronisława Komorowskiego a także laureatem World Press Photo. Z materiałów inspirujących godnym polecenia jest artykuł „złote godziny”. To temat przewodni numeru, ale z miejsca nasuwa się pierwsze wydanie czasopisma (dwa –trzy miesiące temu). Wtedy ukazał się podobny tekst o złotej (i niebieskiej) godzinie. Czyżby powtórka?

W wydaniu lutowym DFV przeczytamy pierwszy w Polsce test Canona EOS 1200D oraz Fujifilm XT-1. Aparaty są świeże, zaprezentowane niedawno. W artykule o bezlusterkowcu zwracają uwagę niektóre zdjęcia. Są one bardzo podobne do materiału ilustracyjnego użytego przy teście tego samego aparatu który został opublikowany w wydaniu 3/2014 czasopisma Digital Camera Polska. Z „lżejszych” tematów godnym polecenia jest artykuł omawiajacy ostatnią edycję konkursu World Press Photo.

Cena: DPP-19,80 zł, DFV – 16,99 zł.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.