Fotograficzna Publikacja Roku

Fotograficzna-Publikacja-Ro
Wystartowała już kolejna edycja konkursu na Fotograficzną Publikację Roku im. Krzyśka Makowskiego. Jury konkursu nagrodzi książki, w których centralne miejsce zajmuje fotografia, publikacje należy zgłaszać do 30 kwietnia 2014 roku.

Pomysłodawcą i pierwszym organizatorem konkursu był Krzyszof Makowski – księgarz i wydawca z nieistniejącej już Księgarni F5. Zdążył zorganizować zaledwie dwie edycje przed śmiercią – w 2009 i 2010 roku. Pomiędzy 2010 a 2013 rokiem była przerwa, ale teraz konkurs organizują wspólnie Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi, Księgarnia Bookoff i Miejsce Fotografii. W zeszłym roku w kategorii Książka Roku 2013 został Sputnik Photos  za „Miejsce odległe”. Nagrodzono też Waldemara Śliwczyńskiego („Topografia ciszy”) oraz Czesława Olszewskiego za „Warszawę nowoczesną. Fotografie z lat trzydziestych XX wieku”

Organizatorzy chcą, aby konkurs pobudzał twórców do działania i ambitnych poszukiwań. Mają nadzieje, że w jego efekcie wydawcy i autorzy będą odważnie i twórczo podchodzili do medium, jakim jest książka. Można zgłaszać albumy, książki, katalogi, oraz inne publikacje np. podręczniki i ziny. W tym roku w skład jury wchodzi m.in. Adam Mazur, Joanna Kinowska i Andrzej Kramarz. Wielkie nazwiska, to znak, że konkurs reprezentuje bardzo wysoki poziom. Zostanie przyznana Nagroda Główna i nagroda specjalna dla publikacji self-publishing. Oprócz nagrodzonych książek i albumów jury wyłoni także co najmniej 10 pozycji, które zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Księgarnia Bookoff, ul. Chmielna 73c/168, 00-801 Warszawa. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać: wypełniony formularz zgłoszeniowy który można pobrać ze strony http://www.fotofestiwal.com oraz dwa egzemplarze publikacji.

Dodatkowe informacje udzielane są drogą mailową info@fotopublikacja.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.