Martwy sezon

Dobosz-A_martwy1
W najbliższy piątek w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej Andrzeja Dobosza „Martwy sezon”. Po zorganizowanym przez Jeleniogórską Strefę Fotografii wernisażu, goście zaproszeni zostaną na spotkanie z autorem i dyskusję na temat self-publishingu czyli wydawaniu albumów i książek drukowanych bez udziału wydawnictwa.

Dobosz-A_martwy2Andrzej Dobosz od kilku lat zajmuje się fotografią i reportażem, jest współzałożycielem poznańskiej grupy fotograficznej Streetm. Interesują go wydarzenia przyciągające określone grupy społeczne. Był wielokrotnie nagradzany w konkursie BZWBK Press Photo, Wielkopolska Press Photo, czy Moja Wielkopolska.

Dobosz-A_martwy3
Wystawa „Martwy sezon” jest cyklem zdjęć, nad którymi Dobosz pracuje od kilku lat, rejestrując zdarzenia pozostające nieco na marginesie. To podróż do miejsc, które niegdyś tętniły życiem – podróż sentymentalna – powrót do czasów dzieciństwa, z którymi związane są zachowane gdzieś w pamięci obrazy i zdarzenia. Autor fotografuje Pomorze „poza sezonem”, odsłania szarość i codzienność różnych miejsc urlopowych. Odklejając wakacyjną etykietkę, odkrywa pustkę i bylejakość, zastój, nierzadko swoistą śmieszność i tandetę. Na wielu płaszczyznach.

Ekspozycja czynna będzie do 1 kwietnia 2014

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.