Niszczycielska moc mężczyzn

Nikon-1-AW1_3
Firma Nikon opublikowała dane dotyczący niszczenia sprzętu elektronicznego przez przeciętnego mężczyznę. Według raportu, przez całe życie jest on w stanie zepsuć urządzenia o wartości 11234 zł złotych. Wyniki badania mają stać się argumentem przemawiającym za zakupem „pancernych” aparatów fotograficznych.

Badanie przeprowadziła firma zewnętrzna z okazji wprowadzenia na rynek odpornego na czynniki zewnętrzne Nikona 1 AW1 (kliknij link). Zastanawiające jest to dlaczego wyniki są upublicznione dopiero teraz. Przecież od premiery aparatu minęł ponad pół roku. Czy nie jest to raczej próba zwrócenia uwagi, że ludzie też niszczą sprzęt ? Może jest jakaś relacja z pozwami w USA dotyczącymi Nikona D600 i całą akcja wymiany migawki w tym aparacie (zobacz link)?

Sondażem było objetych 4057 dorosłych obywateli zachodniej Europy: Wielkiej Brytanii (1004 mężczyzn), Francji (1016), Niemiec (1031) i Szwecji (1006). Założono, że przeciętny Europejczyk jest właścicielem gadżetów elektronicznych o wartości ponad 13 000 zł. W grupie tej znajdzie się tablet za 667,80 zł, smartfon (1 226,40 zł), laptop (2 457 zł) i aparat cyfrowy (1 352,40 zł). Najczęściej ofiarą nieodpowiedniego traktowania padają laptopy (26%), smartfony (21%) oraz aparaty fotograficzne (18%).

Nikon-1-AW1_4
W raporcie nie zabrakło komentarza Jordi Brinkman, Product Managera Nikon 1 w firmie Nikon Europe. Stwierdził on, że: „…biorąc pod uwagę, jak często zdarza nam się uszkadzać cenny sprzęt, Nikon 1 AW1 to idealna propozycja dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Nawet, jeśli aparat ten zostanie zalany czy upadnie na podłogę, nadal gwarantuje doskonałą jakość zdjęć oraz filmów”

Można też kupić „pancerne” kompakty jak Olympus TG-2 iHS, Fujifilm FinePix XP70, czy Pentax WG-3 GPS.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.