Discover Europe 2014

Discover-Europe-2014
Discover Europe 2014 to największy Ogólnoeuropejski Konkurs Fotografii Studenckiej. Już po raz jedenasty jury konkursu wyłoni najlepsze zdjęcia autorstwa studentów z całego kontynentu, które ukażą nam Europę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy. Fotografie można zgłaszać do 31 marca 2014 r.

Celem konkursu jest promowanie idei jedności europejskich narodów, poszerzanie horyzontów oraz pokazanie naszego kontynentu oczami ludzi młodych. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy to etapy regionalne, ze zdjęć nadesłanych z poszczególnych miejsc komisja wybierze najlepsze prace. Przejdą one do drugiej części konkursu czyli do etapu centralnego.

Fotografie można nadsyłać w trzech kategoriach tematycznych: „Obywatel Europy” („Citizen of Europe” –  zdjęcia pokazujące różne oblicza Europejczyków), „Mój kawałek Europy” („My Europe, my home” – prace przedstawiające ciekawe miejsca i krajobrazy w Europie), „Europo, zaskocz mnie!” („Suprise me Europe!” –  fotografie na których widzimy śmieszne lub intrygujące sytuacje, które miały miejsce w Europie). Jak co roku wybierana jest również kategoria specjalna. W tym jest to temat „Sukces z pasji”, kategoria jest przeznaczona dla tych autorów, którym udało się uchwycić niezwykłą iskrę pasji decydującą o czyimś powodzeniu, uczuciu szczęścia czy satysfakcji.

Fotografie można zgłaszać drogą elektroniczną poprzez stronę http://www.discovereurope.esn.pl. Zdjęcia muszą spełniać nast. warunki techniczne: rozdzielczość min. 4 mln. pikseli, format JPG z maksymalną jakością (bez kompresji). Każdy uczestnik ma prawo zgłosić maksymalnie pięć prac.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Gala kończąca pierwszy etap konkursu odbędzie się 26 kwietnia w Białymstoku, a premiera drugiego będzie miała miejsce 7 czerwca w Olsztynie w Teatrze im. Stefana Jaracza. Autorzy zwycięskich zdjęć w etapie centralnym otrzymają m.in. pakiet Corel DRAW Home and Student X6 PL, pakiet Painter 12, voucher na wycieczki zagraniczne, karnet open na przejazdy Simple Express, a w każdej kategorii zdobywca pierwszego miejsca dodatkowo czek na 200 euro.

http://www.discovereurope.esn.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.