Odkrywanie Biebrzy

Odkrywanie-Biebrzy1
Już po otwarciu wystawy „Odkrywanie Biebrzy” w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. Ekspozycja powstała z okazji 20-lecia istnienia Biebrzańskiego Parku Narodowego obchodzonego w październiku ubiegłego roku.

Odkrywanie-Biebrzy_2
Wystawa nie jest nowa – wcześniej była pokazywana w Muzeum Ziemii oraz w Sejmie RP, ale jest znakomitą okazją do podziwiania unikatowej przyrody BPN. Zdjęcia wykonane zostały przez 50 fotografów podczas XXXIII Międzynarodowego Kongresu Fotografów Dzikiej Przyrody IFWP (International Federation of Wildlife Photography), który odbył się rok temu na terenie Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Uczestnicy zostali podzieleni na małe, 7-8-osobowe grupy i wraz z przewodnikami udali się na zdjęcia. Mieli okazję m.in. do uchwycenia różnorodności biebrzańskiej fauny i flory. To właśnie duże walory przyrodnicze tego regionu sprawiają, że tereny te są cenionym miejscem, przyciągającym wielu obserwatorów i sympatyków przyrody.

Odkrywanie-Biebrzy_1

Odkrywanie-Biebrzy_4
IFWP to Międzynarodowa Federacja Fotografii Dzikiej Przyrody, która zrzesza stowarzyszenia fotografów przyrody z czternastu krajów Europy: Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Danii, Belgii, Holandii, Norwegii, Finlandii, Hiszpania, Polski, Czech,  Węgier i Słowacji.
Odkrywanie-Biebrzy2 

Odkrywanie-Biebrzy3

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.