Digital Photographer Polska 2/2014

DPP-2-14_1
Od początku marca w sprzedaży jest czasopismo Digital Photographer Polska. To już trzecie wydanie, wydaje się, że magazyn dobrze sobie radzi na dość trudnym rynku prasy hobbystycznej. Ma dość duży nakład i niezłą sprzedaż. Powoli zdobywa reklamodawców.

DPP-2-14_8
Pierwotnie Digital Photographer Polska miał być poświęcony praktycznej stronie fotografowania. Wydawca pilnuje, aby nie tworzyć wewnętrznej konkurencji, gdyż od kilku lat ma w ofercie czasopismo o nazwie Digital Camera Polska które jest bardziej sprzętowe od swojego młodszego brata. Ale to się zmienia – w ostatnim numerze DPP jest porównanie Olympusa OMD-EM1 i Canona EOS 5D. Widać, że takie są oczekiwania czytelników. Trochę o aparatach (może i o obiektywach), dużo porad, mniej o Photoshopie.

DPP-2-14_3
Co znajdziemy w środku? Motywem przewodnim jest światło – godnym polecenia jest artykuł „Wykorzystaj złote godziny. Jak uchwycić najlepsze światło, by ożywić zdjęcia krajobrazu”. Na dalszych stronach redaktorzy opisują metody okiełznania światła w plenerze oraz podpowiadają jak radzić sobie z jego brakiem, pokazują też jak operować lampami, blendami i innym sprzętem w sposób kontrolowany.

DPP-2-14_5

DPP-2-14_4Czytelnicy znajdą sześć dużych warsztatów-poradników: „7 sekretów zawodowych portrecistów”, „Fotografia nocna. Efektowne ujęcia w słabym świetle”, „Przełam konwencje”, „Superszybka fotografia, czyli jak zamrozić chwilę”. Dla osób zainteresowanych fotografią architektury jest adresowany tekst „Naucz się fotografować architekturę”, a dla miłośników edycji obrazu artykuł „Usuń flarę. Pozbądź się niechcianych odblasków” i „Makijaż w PS. Czyli jak szybko retuszować portrety”. Osoby śledzący życie polityków powinne sięgnąć po DPP aby zaznajomić się z wywiadem z Wojciechem Grzędzińskim, laureatem World Press Photo.

DPP-2-14_7

DPP-2-14_2

DPP-2-14_6
Na płycie znajdziemy poradnik wideo, w którym pokazano jak radzić sobie ze światłem w studiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.