Calumet ogłasza bankructwo

Calumet-closed
Znowu informacje z rynku amerykańskiego. Tym razem znana firma handlowa Calumet Photographic złożyła w amerykańskim sądzie wniosek o upadłość finansową według Rozdziału 7 Kodeksu Upadłościowego (tzw. Chapter 7). To kolejne przedsiębiorstwo branży foto które zdecydowało się na taki krok – niedawno wniosek o upadłość zgłosił Tamrac (zobacz wpis).

Wniosek firmy według rozdziału 7 (Chapter 7) pozwoli na pozbycie sie wiekszości długow bez konsekwencji podatkowych. Generalnie daje to wnioskodawcy „drugą szansę” na rozpoczęcie działalności i całkowite odbudowanie zdolności kredytowej. Firma będzie musiała wdrożyć program naprawczy, być może przetrwa tak jak Kodak (zobacz wpis), ale będzie to już mniejsze przedsiębiorstwo.

Dla przypomnienia – na rynku amerykańskim godnym polecenia są dwie firmy handlowe: B&H Photo Video i Calumet Photographic (wcześniej była też Ritz Camera, ale została zlikwidowana). Oferują one towar nie za drogi, sprawdzony i pierwszej jakości. To nie są małe biznesy fotograficzne np. Calumet posiada 15 oddziałów w USA, 8 w Wielkiej Brytanii, w 6 w Niemczech, 2 w Holandii i 1 w Belgii. W tym roku miał obchodzić 75-lecie powstania, został założony w 1939 roku przez Kennetha Beckera, który handlował też sprzętem sportowym. Calumet zajmował sie też szkoleniami, warsztatami, wypożyczaniem sprzetu, sponsorował też wystawy fotograficzne.

Ogłoszenie na stronie firmy brzmiało:  „Po 75 latach działalności, z ciężkim sercem ogłaszamy natychmiastowe zamknięcie naszych sklepów w Stanach Zjednoczonych (europejskie sklepy nadal działają). To była duża radość dzielić  się z Wami w ciągu tych lat naszą pasją do fotografowania. Będziemy za Wami tęsknić. Dziękujemy za wszystko”.

Zarząd firmy nie poinformował o swojej decyzji pracowników. Byli oni mocno zaskoczeni informacja o zgłoszeniu wniosku do sądu.

One response to “Calumet ogłasza bankructwo

  1. Co tam Calumet, przecież ta firma nie jest z Polski. Kto tam kupuje..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.