Parki Narodowe 2014

Parki-narodowe-konkurs
Kampinoski Park Narodowy oraz Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zapraszają do udziału w XV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Parki Narodowe”. Prace można zgłaszać do 1 kwietnia 2014 roku, laureaci otrzymają nagrody w postaci sprzętu fotograficznego.

Konkurs organizowany jest z okazji Dnia Ziemi i Europejskich Dni Parków i odbywa się pod patronatem Związku Polskich Fotografów Przyrody. Celem konkursu jest popularyzacja polskich parków narodowych, chroniących z mocy prawa najpiękniejsze fragmenty przyrody polskiej wraz z pamiątkami historii i kultury. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących.

Zdjęcia muszą być wykonane na terenie polskiego parku narodowego. Interpretacja tematu zależy od fotografującego. Fotografie nie mogą być przetwarzane komputerowo – nie dotyczy zmiany kontrastu, jasności i nasycenia, regulacji temperatury barwowej. Dopuszcza się odszumianie, oraz tzw „ostrzenie” i konwersję do cz-b.

Każdy autor może nadesłać maksymalnie 5 prac na następujący adres: Kampinoski Park Narodowy, ul. Tetmajera 38, 05-080 Izabelin z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”. Ilość zdjęć w zestawach (liczona jako jedna praca, ale muszą być ponumerowane) nie może przekraczać 4 szt. Prace zostaną oceniane w dwóch kategoriach: 1. Przyroda (P), 2. Człowiek w parku narodowym (C). Należy nadsyłać zdjęcia cyfrowe zapisane na płycie CD lub DVD w dwóch postaciach: jako plik do prezentacji w formacie jpg (dłuższy bok nie może przekraczać 1024 pikseli), oraz plik oryginalnej wielkości w formacie tiff lub jpg bez widocznej kompresji (min. 6 mln pikseli).

Pliki cyfrowe muszą być oznaczone według wzoru: symbol kategorii – numer kolejny – godło, np.: P – 1 – godło.„Numer kolejny” musi być zgodny z podanym w karcie zgłoszenia. W przypadku zestawu, po numerze pracy należy podać nr kolejny w zestawie np.: P – 1 – 1 – godło. Do prac powinna być dołączona karta zgłoszenia oraz zaklejona koperta opatrzona godłem wewnątrz której należy podać dane: imię, nazwisko, adres, e-mail i telefon autora. Opłatę za uczestnictwo w wysokości 20 zł od autora, należy przesłać na konto nr 77 1130 1017 0020 1381 5620 0004 z dopiskiem „Konkurs Fotograficzny”. Kopię dowodu wpłaty należy przesłać razem z pracami i kartą zgłoszenia

Przewidziano następujące nagrody: Grand Prix, w kategorii „Przyroda” – I, II, III nagroda, oraz wyróżnienia, w kategorii „Człowiek w Parku Narodowym” – I nagroda oraz wyróżnienia oraz nagrodę Dyrektora KPN za najładniejsze zdjęcie Kampinoskiego Parku Narodowego. Ogłoszenie wyników nastąpi do 25 kwietnia 2014 r.

Dodatkowych informacji udziela komisarz konkursu – Grzegorz Okołów, tel. 22 721 83 91 do 93 e-mail: gokolow@kampinoski-pn.gov.pl.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.