doc! photo magazine

docphotomag_1
Zawieszenie wydawania czasopisma Foto (zobacz wpis) i Kwartalnika Fotografia spowodowało pewną lukę na rynku prasowym. Czasami ciekawe artykuły Joanny Kinowskiej pojawiają się w magazynie Digital Photographer Polska, ale osoby mniej zainteresowane sprzętem fotograficznym czy poradami i nowinkami technicznymi praktycznie nie mają możliwości lektury wydań papierowych. Sytuacje ratują czasopisma internetowe, np. doc! photo magazine.

Jest to miesięczniki fotograficzny skoncentrowany na fotografii dokumentalnej, a w szczególności na fotoreportażu. Magazyn, który przedstawia również inne formy przekazu fotograficznego, pod kierownictwem Grzegorza Kosmali musi budzić szacunek. Jest bezpłatny, a co najważniejsze poziom artykułów jest wysoki. Ukazuje się regularnie od 21 miesięcy, na jego łamach prezentowane są materiały wielu wyśmienitych fotografów z całego świata. To chyba pewien kierunek rozwoju – wydawnictwo nie ma kłopotów z drukarnią, dostawcami, dystrybucją. Kto chce może pobrać.

docphotomag_2
Grzegorz zna swój fach, dobrze prowadzi BLOW UP PRESS. Wcześniej pracował w Mmd Corporate, później zajmował się m.in. konkursem BZ WBK Press Foto. Wydawnictwo organizuje różne akcje np. cyklu doc! Talks, czy „Debuts by doc! photo magazine and contra doc!”, czyli pierwszej w Polsce książkowej prezentacji utalentowanych młodych fotografów, która trafi do wielu wpływowych osób na świecie osób i instytucji zajmujących się fotografią. Prezentacja ma formę konkursu – zdjęcia należy nadsyłać do końca marca.

Wróćmy jednak do doc! photo magazine. Miesiąc temu można było zapoznać się m.in. ze zdjęciami słoweńskiego fotografa, laureata Leica Oskar Barnack 2013 Newcomer Award – Cirila Jazbec. Teraz jest już do pobrania kolejny, 21. numer. Wewnątrz znajdziemy artykuł o Tomaszu Tomaszewskim podsumowujący jego wyprawę do najdalej wysuniętego na południe miasteczka w USA – Key West na Florydzie („Key West, Floryda”), Marcinie Zaborowskim („The Unregistered”), czy Astrid Bartl („Pokoje przejściowe”). Interesujące jest omówienie prac Joanny Nottebrock („Z Grecji do Niemiec”) na których dominuje społeczny kontekst. Fotografka podróżuje z ludźmi, dociera do ich indywidualnych zakatków życia, spogląda na świat otwarcie, obserwuje to, co się wydarza dookola bardzo blisko, ze zrozumieniem dla okoliczności.

Marcowy numer doc! photo magazine można pobrać ze strony http://www.docphotomagazine.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.