Politechnika Gdańska w Roku Jubileuszowym

PG-konkurs
Ciekawy konkurs fotograficzny z wysokimi nagrodami – pula wynosi 14 000 zł. Jest on organizowany przez Politechnikę Gdańską oraz ZPAF Okręg Gdański.  Tytuł „Politechnika Gdańska w Roku Jubileuszowym” jest jednoznaczny, prace należy nadsyłać do 18 czerwca 2014 roku.

Każdy może zgłosić maksymalnie 5 prac, w tym 2 zestawy składające się z maksymalnie 6 zdjęć. Fotografie należy dostarczyć w formie cyfrowej w plikach: JPG (bez kompresji) lub TIF na nośnikach: CD, DVD, lub pamięci przenośnej (pendrive) w wielkościach min. 6 mln pikseli z zachowanym EXIF-em, w kolorystyce zgodnej z sRGB, bądź skanem. Pliki nie mogą być sztucznie powiększane do wyżej wymienionej wielkości. Do prac należy dołączyć wglądówki – zdjęcia na papierze fotograficznym z zachowaniem formatu: krótszy bok minimum 15 cm, dłuższy bok maksimum 30 cm. W przypadku nietypowych formatów np. panoram itp. zachować dłuższy bok. Każde zdjęcie na papierze (wglądówka) powinno być na odwrocie opisane.

Dołączone pliki w formie cyfrowej powinny posiadać identyczne opisy, zgodne z opisami na wglądówkach. Pliki cyfrowe oraz wglądówki powinny być nazwane według schematu. Schemat nadawania nazw dla pojedynczych prac: godło_tytuł. Schemat nadawania nazw dla zestawów prac: godło_tytuł_x_z_y, gdzie x jest kolejnym numerem pracy w zestawie, zaś y jest liczbą prac w zestawie. Godło powinno składać się z 3 do 10 znaków (wyłącznie litery i cyfry, bez polskich znaków). Zdjęcia należy przesłać na adres: Politechnika Gdańska (dział promocji), ul. Narutowicza 11/12, 80 – 233 Gdańsk (z dopiskiem „Konkurs fotograficzny”). Do prac należy dołączyć obowiązkowo: zaklejoną i oznakowaną godłem autora kopertę, zawierającą wypełnioną kartę zgłoszeniową którą można pobrać ze strony http://www.zpafgdansk.pl

Jury przyzna następujące nagrody pieniężne: I miejsce – 4 500 zł, II miejsce – 3 000 zł, III miejsce – 1 500 zł. Ponadto zostanie przyznanych 5 równorzędnych nagród – wyróżnień, każde po 1000 zł. Zostaną również przyznane dyplomy Okręgu Gdańskiego Związku Polskich Artystów Fotografików za wysoki poziom artystyczny. Wernisaż wystawy, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się na przełomie września i października 2014 r.

Dodatkowych informacji udziela Krzysztof Krzempek, tel. 58 347 21 53, e-mail: fotokonkurs@pg.gda.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.